Kam jít?

Bohatý program 17. listopadu: Koncerty, výstavy, průvody

Národní třída - 1
Zdroj: TV Nova
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 11:51
17.11. 2019 11:01

V Praze se v neděli k oslavám 30. výročí sametové revoluce chystá celá řada kulturních akcí. K tradičnímu programu na Národní třídě a Václavském náměstí proběhnou letos v Praze kulturní akce na dalších místech.

Sametový průvod

Festival svobody a spolek ART Prometheus uspořádali vzpomínkový průvod v trase studentské manifestace 17. listopadu 1989.

 

Průvod vyjde ve 14:30 hodin z Albertova. Trasa dále povede přes ulici Na Slupi - Přemyslova - V Pevnosti - okruh na Vyšehradě - V Pevnosti - Vratislavova - Vnislavova - podchod Železničního mostu na Výtoni - náplavka Rašínovo nábřeží - Masarykovo nábřeží - konec u Národní třídy.

 

Uctění památky 17. listopadu na Albertově

Událost je pořádána primárně studenty a je určena široké veřejnosti všech věkových kategorií. Cílem je společně si důstojně připomenout události z listopadu roku 1939 a 1989 a uctít tak Den boje za svobodu a demokracii stejně jako Mezinárodní den studentstva.

 

9.00 Přenos Vzpomínkového aktu od Hlávkovy koleje z Jenštejnské ulice

10.20 Vystoupení Komorního sboru Entropie

11.00 Proslovy zástupců albertovských fakult

12:00 Pietní akt na Albertově - proslovy akademiků, studentů a významných osobností, sborový zpěv, kladení věnců


14:30 Zahájení rekonstrukce průvodu

Na Albertově budou se moci návštěvníci seznámit s činností různých občanských iniciativ a studentských organizací působících nejen na Univerzitě Karlově. Po 15. hodině bude zahájena rekonstrukce historického průvodu z roku 1989 směřující na Národní třídu, kde bude vrcholit Korzo Národní.

 

1
2 3
TN.cz