jak na osteoartrózu

Konec bolavých kloubů. Pomohou zázračné kmenové buňky!

Osteoartróza
Zdroj: Cellthera
Ukázka působení kmenových buněk
Téma:

Osteoartróza je velmi bolestivé nemocnění kloubů. Jen v Evropské unii trápí kolem 70 milionů nemocných! Lidé se nemohou hýbat nebo chodit. Dosud byl jediným řešením umělý kloub. Teď pomáhají kmenové buňky!

Pro pacienty s osteoartrózou tu až dosud bylo jediné řešení - dlouhé roky čekat, než se jejich bolestivý stav zhorší natolik, že budou potřebovat nový kloub. A ani čekací doba na tuto operaci není zrovna krátká.

 

“V současnosti na trhu neexistuje efektivní způsob zabránění rozvoje osteoartrózy. Většina léčebných metod směřuje k potlačení bolestivosti a zlepšení celkového fungování pacientů,“ potvrdil Christian Jorgensen, koordinátor nového výzkumného projektu z nemocnice při univerzitě ve francouzském Montpellier.

 

Vědci se v rámci pátrání po účinném léku v posledních letech obrátili na v mnoha směrech kontroverzní, avšak velice slibné kmenové buňky. Kmenové buňky mají nejen schopnost sebeobnovy, ale zároveň se dokážou přetvořit na jakoukoli funkční buňku - třeba kostní, svalovou, tukovou nebo na další z téměř dvou stovek druhů.

 

 

Do boje proti zákeřné chorobě vytáhli čeští vědci ze společnosti Cellthera, kteří se podíleli na rozsáhlé mezinárodní studii zkoumající vliv aplikace kmenových buněk na pacienty v různém stadiu artrózy. "Až u 80 % pacientů došlo k velmi významnému snížení obtíží, ústupu bolestivosti a zlepšení pohyblivosti kloubů," hodnotí výsledky výzkumu profesor Jaroslav Michálek z mezinárodního konsorcia ICCTI zabývajícího se výzkumem kmenových buněk již patnáct let.

 

"Jako méně účinná se ukázala pouze u lidí ve velmi pokročilém stadiu osteoartrózy a trpících obezitou. Jako méně účinná se ukázala pouze u lidí ve velmi pokročilém stadiu osteoartrózy a trpících obezitou. "Tato léčba je určena spíše pro časnější stádia artrózy. U nejtěžšího čtvrtého stádia nelze mluvit o zázraku, že by kmenové buňky samy o sobě mohly pacienta vyléčit. Zkvalitní mu život a sníží bolestivost,“ vysvětlil Michálek.

 

V současné době mohou pacienti zažádat o tento zákrok na pěti pracovištích v České republice. Vzhledem k tomu, že se provádí ambulantně, není nutná následná dlouhodobá rekonvalescence a člověk může začít namáhat léčený kloub již po pár týdnech.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VIDEO: Nevyléčitelná nemoc ničí tuto ženu. Umírá 36krát ročně!

Přiznání Michaela Foreta: Prozradil, že je vážně nemocný!

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / gar