Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.3. 2016 18:07
letecká show

Dny NATO v Ostravě asi skončí! Přehlídka vadí některým politikům

Zdroj: TV Nova

Dny NATO v Ostravě a Dny vzdušných sil Armády České republiky se možná budou stěhovat do zahraničí. Zatímco v Evropě sklízí prestižní letecká akce úspěch, někteří politici z Ostravy s jejím konáním nesouhlasí.

Stovky letadel, stíhaček, tanků nebo transportérů, to je jen malý výčet účastníků Dnů Nato v Ostravě. Z malé akce na Černé louce před 15 lety se vyklubala jedna z nejvýznamnějších evropských air show. Ročně letiště Leoše Janáčka navštíví desetitisíce lidí.

 

Akce sklízí úspěchy i v zahraničí. Letos by tomu ale mohl být konec. Někteří ostravští politici si přejí změnu názvu, žádné dotace nebo dokonce i zrušení akce.

 

Důvodem jsou dotace od města i kraje. Ty přispívají na Dny Nato v řádech milionů korun. V kuloárech se začalo mluvit i tom, že by organizátoři bezplatné akce mohli vybírat vstupné. To by ale znamenalo, že vojenská technika by nemohla být předváděna zdarma, museli by ji pronajmout.

 

 

Náklady by tak mohly být mnohonásobně vyšší než výdělek. I samotný název se dostal pod palbu kritiky. Jde totiž o propagaci významu Severoatlantické aliance a někteří zastupitelé se bojí možných útoků extremistů. Například primátor města Tomáš Macura je ale proti, akce je totiž podle jeho názoru pod drobnohledem. Akci chce i nadále podporovat, i když finanční účast města na ní chce do budoucna snížit.
 

TV Nova
Reklama