česká pošta

Konec pošt v malých vesnicích? Ministerstvo se dohodlo s obcemi

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 24.9. 2019 21:05
Téma:

Starostové menších obcí se obávají rušení poboček České pošty. Podle premiéra Andreje Babiše je totiž státní podnik mrtvý a měl by se změnit na akciovou společnost. Ministr vnitra Jan Hamáček však vesnice uklidnil, že se pošty rušit rozhodně nebudou.

"Starosty z menších obcí znejistila premiérova slova o tom, že Česká pošta je mrtvá a měla by se transformovat na akciovou společnost, takže se obávají omezení služeb a rušení poboček České pošty," uvedl předseda Sdružení měst a obcí ČR František Lukl.

 

Sešel se proto s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD), se kterým diskutovali o situaci v České poště. Oba se shodli na tom, že se jedná o strategický státní podnik. "Pošta bývá poslední institucí, která na vesnici zbyla a má pro zdravý život důležitý význam," tvrdí Lukl.

 

 

Hamáček starosty ujistil, že rušení poboček rozhodně neplánuje. "Uklidnil jsem pana předsedu Lukla, že pobočky České pošty se rušit nebudou. Je to spojovací bod mezi státem a občanem, který musí být dál dostupný i na venkově," řekl. Premiérovo tvrzení, že je Česká pošta mrtvá odmítá. Naopak zdůraznil, že se po letech konečně podařilo vyřešit financování služeb garantováním doručování zásilek a dostupnou sítí pro všechny.

 

Ředitel podniku Roman Knap připravil plán, v rámci kterého chce zkvalitnit služby a vyřešit personální nedostatky. "Zlepší se doručování balíků a nikdo nikoho nebude při vyzvednutí doporučeného dopisu přesvědčovat k pojištění nebo nákupu zboží," tvrdí Hamáček. Podle něj se podařilo po dlouhé době nastartovat změny, které změní Českou poštu v moderní instituci.

TN.cz