zlevnění

Konec spekulací! Valachová ukázala jídelní lístek ze Sněmovny

Jídlo v poslanecké sněmovně
Zdroj: TN.cz, Profimedia.cz
Téma:

Poslanci si pár měsíců po zdražení jídel ve sněmovních restauracích odhlasovali jejich opětovné zlevnění. Má jít o reakci na zdražení surovin. Kateřina Valachová, aby ukončila spekulace o cenách jídel, vyrazila do jedné z nich a nabídku vyfotila.

V únoru prosadili Piráti zdražení jídel ve sněmovních restauracích, to se ale velmi rychle změnilo. Komise pro práci Kanceláře Poslanecké sněmovny se rozhodla jídlo pro poslance opět zlevnit na 40 %.

 

To samozřejmě vyvolalo reakci veřejnosti, někteří poslanci se brání, že zlevňování nepožadovali.

 

"Abych přispěla k celkové informovanosti veřejnosti o cenové hladině v Poslanecké sněmovně, vyrazila jsem do jedné z místních restaurací - což je vlastně závodní stravování, svým způsobem jídelna - a tady je výsledek," zveřejnila ministryně školství Kateřina Valachová.

  

Anketa

Připadají vám ceny ve sněmovních restauracích adekvátní?

Hlasovalo 5682 lidí.

 

Doby, kdy byly zdejší ceny zlomkem běžných cen, jsou podle Valachové pryč. Jídla jsou prý ve zcela obvyklé kvalitě. Na porce by si podle ní mohl někdo stěžovat, jí ale vyhovují.

  

"U většiny hlavních jídel je třeba připočítat přílohu. Dobrou chuť," končí svůj příspěvek Valachová.

  

GALERIE: Jídlení lístek ve sněmovní restauraci

1
/
2
Zdroj: facebook, Kateřina Valachová
Jídelní lístek ve sněmovní restauraci

 

Klasické přílohy v restauraci, kterou Valachová navštívila, se v průměru pohybují kolem 20 korun. Ceny hlavních jídel jsou velmi různé, jedná se o jídla na objednávku. Hotovky, pokud je restaurace nabízí, ani polévky na lístku bohužel nejsou.

 

 

Zlevnění je podle ředitele tiskového odboru Sněmovny Romana Žambocha reakcí na zdražení surovin a bude se týkat pouze studené kuchyně, polévek, příloh, salátů, moučníků, snídaňových jídel a nápojů. U hlavních jídel by cena měla zůstat i nadále stejná. Změny by měly platit od července.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vydělává miliardy, a tak synovi vystrojila luxusní svatbu: Z těchto částek vám bude zle!

klma TN.cz