Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 26. 10. 2017
zveřejní dokumenty

Konec spekulacím. Tajné spisy o smrti Kennedyho zveřejní už dnes!

Zdroj: TV Nova

Vláda Spojených států ve čtvrtek zveřejní přísně tajné dokumenty související s vraždou prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Ten zemřel při atentátu po zásahu kulkou do hlavy v Dallasu v roce 1963. O odtajnění spisů se zasadil prezident Donald Trump na základě zákonu z roku 1992. Kolem Kennedyho vraždy koluje řada konspiračních teorií.

Událost se stala 22.listopadu 1963 v půl jedné odpoeldne, kdy projížděl Kennedy i s manželkou Jackie texaským Dallasem. Najednou ho do hlavy zasáhla kulka. Zatímco na náměstí propukla panika, Kennedyho vezli do nemocnice, kde zemřel .

 

Asi hodinu po střelbě policie zatkla Lee Harweyho Oswalda, bývalého odstřelovače námořní pěchoty, kterého podezřívala z vraždy prezidenta a policisty. Oswald během procesu svou účast na atentátu popíral, třebaže řada indicií svědčila proti němu.

 

 

Spekulovalo se, že Oswald byl zhrzený komunista a také, že ho k činu navedla KGB nebo CIA. Podle některých konspiračních teorií za Kennedyho smrtí také mohli stát mafiáni a jednou z dalších tezí bylo, že do atentátu byl zapletený viceprezident Lyndon B. Johnson. I proto chce Donal Trump na základě zákona z roku 1992, který přikazuje archivům, aby odtajnily všechny dokumenty týkající se případu, zveřejnit podrobnosti.

 

Už dnes tak bude jasné, co se se skrývá v archivu, který obsahuje více než tři tisíce dosud nezveřejněných dokumentů.

Michal Čoudek/ lud TN.cz
Reklama