Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Příchod mesiáše

KONEC SVĚTA? Apokalypsa má přijít ještě letos! Prý to tvrdí Bible

Konec světa
Zdroj: tn.cz/Profimedia.cz
Ilustrační foto

Přemýšlíte, jaké si dát novoroční předsevzetí? Podle ženy, která léta studuje Bibli a vypočítává z ní různé konspirační teorie, už nemusíte. Sérií složitých výpočtů došla výzkumnice k tomu, že biblický konec světa by měl nastat ještě letos.

"Na podzim roku 2016 dojde 6 tisíc let hříchů na Zemi konce, nastane věčná spravedlnost a Ježíš se vrátí, aby vzal své ovečky do nebe. A tím začne tisíc let odpočinku," píše programátorka a konspirační teoretička na své webové stránce. Právě tak podle ní Bible popisuje konec světa.

 

Nora Rothová provedla celou řadu výpočtů, aby zjistila, kdy má konec světa nastat. Výzkumnice, která je zároveň silně věřící, studovala hlavně Knihu Daniel a pasáže o apokalyptických vizích. Opakuje se zde číslovka sedm, což má být pomyslný klíč k apokalypse.

 

 

"Sedmdesát sedmiček", které se do češtiny většinou překládají jako "sedmdesát týdnů", podle Nory neodkazuje k týdnům, ale k jubilejním cyklům, což je jiná jednotka času. Židé totiž počítali dny a roky po sedmi.

 

Podle Bible má být, po vzoru Boha a tvoření světa, v týdnu šest pracovních dnů a sedmý odpočinkový. Platí to i ve větším měřítku - Izraelité měli šest let obdělávat svá pole a sedmý rok je nechat ladem. Jubilejní cyklus sestává ze 7 takových jednotek, následovaných rokem odpočinku - má tedy 50 let.

 

 

"Sedmdesát jubileí začalo v roce 1416 před Kristem, kdy Boží děti vstoupily do Kanaánu. To znamená, že skončí za 3431 let, což vychází na rok 2016," vysvětluje Nora, podle níž musí být svět starý 6039 let.

 

Adamovi a Evě mělo být 39, když kousli do jablka ze stromu poznání, což je považováno za prvotní hřích. A jak už víme, konec světa nastane po 6 tisících letech hříchu. Podle vědců vznikla Země před 4,5 miliardami let.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Z TOHO MRAZÍ: Baba Vanga předpověděla katastrofu v Praze! Tohle se nesmí stát

DĚSIVÉ PROROCTVÍ: Co předpověděl Nostradamus lidstvu? Jeho vize se plní

epa TN.cz