prozrazené tajemství

Konec tajemství! Copperfield musel prozradit svůj známý trik

David Copperfield
Zdroj: Profimedia
Téma:

Známý iluzionista David Copperfield zažil to, co nechce žádný kouzelník. Musel totiž prozradit tajemství jednoho ze svých velkých triků. Nařídil mu to soud poté, co se při triku zranil jeden z účinkujících diváků a začal se s ním soudit.

David Cox (58) zažaloval světoznámého iluzionistu Davida Copperfielda poté, co se při známém triku Šťastná třináctka vážně zranil. Cox utrpěl zranění ramene a má také trpět trvalým poškozením mozku, uvádí portál Mirror.

 

Copperfield stanul před soudem, který mu nařídil prozrazení jednoho z velkých tajemství. Při triku je z publika vybráno třináct lidí, kteří jsou následně usazeni do zavěšené klece na pódiu. Následně je vytažena opona, lidé za ní drží pochodně, takže se zdá, že jsou stále v kleci.

 

Následně opona spadne a všichni jako zázrakem zmizí, aby se objevili v zadní části publika. Pak už jen mág a účinkující diváci sklidí potlesk a jde se na další číslo. V případě Coxe ale nešlo všechno přesně podle plánu.

 

Podle Coxova právníka se za scénou strhl chaos. Účinkující byli po zvednutí opony vyzváni, aby se zvedli ze svých židlí a proběhli tajnými chodbami, které vyústily ven z divadla, aby se následně všichni mohli vrátit dovnitř.

 

 

V té chvíli se ale Cox zranil, když na suti a prachu v rozestavěné části tajného průchodu upadl. Cox podle svého právníka nebyl nikdy informován, že by se mohl zranit, temnou chodbou procházel bez průvodce a pracovníci představení nezajistili divákům dostatečnou bezpečnost.

 

Podle obhájce zastupujícího žalovanou společnost MGM Grand Cox upadl na jediném schodu, celé místo, kde se nehoda stala, je jinak víceméně rovina. Sám Copperfield chodbou jen chvíli před tím probíhal, kdyby podle obhájce věděl o jakémkoliv možném nebezpečí, určitě by upozornil některého z pracovníků. Případ se stále projednává.
 

klma TN.cz