případ uzavřen

Konec vyšetřování rvačky v táboře Zemana! Toto jsou závěry policie

Konflikt u Zemana
Zdroj: TV Nova
Karel Slezák

Lednový konflikt mezi novináři a příznivci Miloše Zemana ve volebním štábu na pražském Chodově policie vyhodnotila jako přestupek proti občanskému soužití. Co se týče případu napadení, ve kterém figuroval podnikatel Karel Slezák, ten vyšetřovatelé museli odložit. Slezák totiž v únoru zemřel.

Hádky, ostrá slova, rány pěstí. Lednová potyčka ve volebním štábu Miloše Zemana, kterou odstartoval kolaps jednoho z účastníků, zachytila nejedna kamera. Jenže právě kvůli natáčení se mezi příznivci Miloše Zemana a přítomnými novináři strhla mela, kterou musela začít řešit i policie.

 

Ta incident od začátku řešila jako výtržnictví - a to kvůli trestnímu oznámení, které podal jeden z novinářů. Případ pak uzavřela jako přestupek proti občanskému soužití. Výjimkou je napadení kameramana, kterého udeřil podnikatel Karel Slezák. "Boxer" totiž v únoru zemřel, a policie tak musela jeho případ odložit.

 

Informaci o konci vyšetřování TN.cz v pondělí potvrdila policejní mluvčí Andrea Zoulová. "Spisový materiál byl v souladu se zákonem předán příslušnému správnímu úřadu v Praze 4,“ vysvětlila.

 


 

K napadení ve volebním štábu došlo 27. ledna po vítězství Miloše Zemana. Prostor mezi novináři a příznivci prezidenta se otevřel a některým účastníkům vadilo, že se zástupci médií vyskytují mimo vyznačené prostory. Poté, co omdlel novinář Milan Rokytka, odstartovala ostrá výměna názorů, při které došlo i na fyzické násilí.

 

Podívejte se na video:

lud TN.cz