nehoda prince Philipa

Konečně! Princ Philip se po deseti dnech omluvil zraněné ženě

Princ Philip
Zdroj: Profimedia
Téma:

Za pár dní to budou dva týdny, co se královnin manžel princ Phipil srazil s protijedoucím autem. Při nehodě utrpěla zranění šestačtyřicetiletá Emma Fairweatherová. Po deseti dnech od incidentu se jí princ konečně písemně omluvil.

Land rover sedmadevadesátiletého prince Philipa se před necelými dvěma týdny nedaleko vévodova sídla v Sandringhamu srazil s protijedoucí Kiou. Princův vůz se po srážce převrátil na bok. Královnin manžel vyvázl zcela bez zranění, byl pouze v šoku a značně otřesen.

 

Při úrazu se však zranila Emma Fairweatherová. Skončila se zraněným zápěstím. Omluvy ze strany pravděpodobného viníka nehody, tedy prince Philipa, se však na místě nedočkala. Podle jejích informací se měl chtít princ omluvit už na místě. "Někdo mi řekl, že mu to hodně lidí z jeho doprovodu rozmlouvalo. Nevím to jistě, ale jsem zmatená," řekla.

 

Vévoda se zraněné ženě dlouho neozýval. Přes svou osobní asistentku však poslala vzkaz sama královna Alžběta II. Přála zraněné matce dvou dětí brzké uzdravení a ptala se, jak se jí daří. Emma však byla ze vzkazu spíše nejistá. Očekávala totiž omluvu přímo od prince Philipa.

 

 

Té se nakonec dočkala. Sedmadevadesátiletý princ v dopisu podle deníku Daily Mail vyjádřil obrovskou lítost a popřál jí rychlé uzdravení. "Rád bych vám dal najevo, jak moc litují svého podílu na nehodě." Nehodu označil za špatnou zkušenost.

 

Princ Philip po nehodě tvrdil, že jej prý oslepilo slunce. To ale Emma popřela, podle ní bylo v ten den zataženo. Britská média následně spekulovala o princově zdravotním stavu, část lidí se divila, že vévoda je i přes svůj vysoký věk stále aktivním řidičem. Následné lékařské testy princova zraku ale neprokázaly, že by vévoda měl nějaké zdravotní problémy.

 

mj TN.cz