Pro lepší zimní spánek

Kontejner s konopím přilákal medvěda. Snažil se ho ukrást. VIDEO

Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Publikováno 26. 7. 2019
Téma:

Celý svět baví záběry z amerického Colorada, kde se medvěd, jehož zaměstnanci obchodu pojmenovali Cheesburger, pokusil u podniku prodávajícího marihuanu ukrást kontejner. Zvíře si odtáhlo popelnici z dvora na ulici a tam se do ní dvě hodiny snažilo vniknout. Zničit zámek, kterým byl kontejner zajištěný, se mu ale nepovedlo.

Záběry vznikly 17. července v noci na dvoře obchodu The Bud Depot v coloradském městě Lyons. Na twitteru je zveřejnila coloradská správa národních parků. Hned se z nich stal hit. Podle zaměstnanců prodejny jsou medvědi častým hostem jejich dvora, kde chtějí vybírat popelnice.

 

Na videu je vidět, že zámek na dřevěném plotě pro zvíře nebyl žádná překážka. Medvěd se pak rozhlédne, a když ho nic neruší, snaží se do kontejneru dostat. To se mu nedaří, protože majitelé jsou na podobné situace připraveni. Na víku je železná tyč zajištěná pevným zámkem.

 

Zvíře se ale nenechá odradit, kontejner chytne a na dvou nohách s ním vycouvá ze dvora. Podle televize CBS Denver se do popelnice, kterou odtáhl 50 metrů daleko, snažil hladový medvěd dostat přes dvě hodiny, než to konečně vzdal.

 

 

"Zaměstnanec ráno přišel, že nemůže najít popelnici," prozradil majitel prodejny Tim Crouthers. V kontejneru byly hlavně krabice, ale i malé množství vyhozené marihuany. Podle něj je ale nepravděpodobné, že to byla právě marihuana, co medvěda přilákalo.

 

"Nemyslím, že se chce sjet. Nevím o tom, že by medvědy přitahovalo konopí, možná je první," dodal Crouthers.

Související témata:
TN.cz