Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 2. 2019
veterinární správa

Kontrola objevila závadné jídlo, bylo v otřesných podmínkách!

Přeprava 130 kg živočišných produktů v nevyhovujících podmínkách - 1
Zdroj: Státní veterinární správa ČR

Veterináři objevili při kontrole v Praze 130 kilogramů živočišných produktů, které byly přepravované v nevhodných podmínkách. Jednalo se například o masné výrobky, krev v plastových lahvích, ryby nebo zmrzlé masové šťávy. Kontroly provedla Státní veterinární správa s pražskými celníky.

Dodávku, kterou řídil cizinec, zastavili celníci ke kontrole v Praze 10. "Uvnitř nákladového prostoru bylo 130 kg různých živočišných produktů, např. vepřové vnitřnosti, drůbež, masné výrobky, krev v plastových lahvích a křepelčí a kachní vejce," informoval Petr Majer ze Státní veterinární správy.

 

Během kontroly řidič k produktům nepředložil žádné doklady o původu a všechny potraviny byly také bez označení. Produkty podle správy nejspíš pocházely z neschváleného zařízení. 

 

V dodávce našli celníci také mořské produkty a zmrazené ryby, které byly poškozeny silnou vrstvou námrazy. Uvnitř se našly také zmrzlé masové šťávy. "Tyto produkty rovněž doprovázel silný zápach. Veterinární inspektoři je proto znehodnotili obarvením a nařídili jejich neškodné odstranění," doplnil Majer.

 

 

Při kontrole bylo zjištěno, že přepravce nebyl podle zákona registrovaný u krajské veterinární správy. Dále prostor, ve kterém produkty byly přepravované, byl znečištěný a neudržovaný. K přepravě živočišných produktů naprosto nevhodný.

 

14

GALERIE: Přeprava 130 kg živočišných produktů v nevyhovujících podmínkách

Zdroj: Státní veterinární správa ČR

Přeprava 130 kg živočišných produktů v nevyhovujících podmínkách - 1

Hodnocení:

 

"Krajská veterinární správa bude dále celý případ řešit v přestupkovém řízení. Za porušení základních požadavků na bezpečnost potravin hrozí přepravci sankce ve výši až 50 milionů korun," dodal Majer.

reg TN.cz
Reklama