300 kilo drůbežího

Kontrola odhalila maso neznámého původu! Prodávali ho na internetu

Prodej drůbežího masa neznámého původu na Olomoucku
Zdroj: Státní veterinární správa ČR
Veterináři odhalili drůbeží maso neznámého původu
Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 7.11. 2019 16:52
Téma:

Bezmála 300 kilogramů drůbežího masa neznámého původu našli inspektoři Státní veterinární správy. Narazili na něj při kontrole potravinářského podniku v Hustopečích nad Bečvou na Přerovsku. Podle majitele jde o maso od kamaráda. Prodejce podle veterinářů drůbež nabízel k prodeji na sociálních sítích.

Veterináři se do podniku v Hustopečích nad Bečvou vydali poté, co se k nim dostal inzerát ze sociálních sítích, který nabízel zmrazené slepice z vlastního chovu. "Na místě inspektoři nejdříve uskutečnili kontrolní nákup, kdy jim byla prodaná zmrazená slepice v sáčku bez jakéhokoliv označení," popsal mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček. 

 

Při následné kontrole provozovny objevili v mrazácích 232 kusů zmrazených slepic, zhruba 280 kilogramů masa bez jakéhokoli označení a dokladů. "Provozovatel, který se účastnil kontroly, nepředložil žádné doklady o původu prodávaných slepic, kontrole pouze sdělil, že se jedná o maso od jednoho jeho kamaráda," uvedl mluvčí veterinářů.

 

 

Veterinární správa následně maso označila modrou barvou, aby se nemohlo znova dostat do prodeje. Zároveň byla nařízena jeho likvidace. 

 

 

"Provozovateli potravinářského podniku za porušení platných předpisů může být ve správním řízení uložena pokuta až do výše jednoho milionu korun," dodal Vorlíček.

TN.cz