Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.2. 2015 21:28
šidí naftu

Kontroloři z ČOI v šoku! Tolik VODY V NAFTĚ ještě nikdy nenašli

Zdroj: TV Nova

Česká obchodní inspekce kontroluje pohonné hmoty pravidelně, ale takové nadlimitní množství vody v naftě nepamatují ani ti nejzkušenější. Která čerpací stanice pochybila?

V laboratoři kontroloři z ČOI zjistili, že je ve vzorku nafty z čerpací stanice v Praze Strašnicích padesátinásobně překročen limit vody, což je velmi závažné pochybení. 

 

V naftě tak bylo více vody než paliva. Používání takto šizené nafty může podstatně snížit životnost motorů. Může totiž dojít k poškození nebo snížení životnosti vstřikovacího čerpadla.

 

Inspektoři se rozhodli, že stojan, ze kterého vadný vzorek pocházel - zapečetí. Mimo povoz byly dnes pro jistotu i ostatní stojany s naftou. Na vadné palivo upozornil pan Fraibiš, který tam naftu tento týden natankoval.

 

 

"To auto přestalo jet - já nevím po půl kilometru, než jsem najel na jižní spojku, tak začalo kouřit. Netáhlo to, tak jsem ho odstavil," popisuje Ladislav Fraibiš, co mu natankování závadné nafty způsobilo. 

 

Pokud jste u této čerpací stanice naftu v nedávné době natankovali a auto vám stále jezdí - nemáte ještě vyhráno. Především u starších aut se použití nekvalitního paliva nemusí projevit hned. Cena oprav se pak může vyšplhat na desetitisíce korun. 

 

Provozovatel čerpacích stanic Agip - společnost Eni - se nám dnes k případu nevyjádřila. Od České obchodní inspekce jí teď hrozí až pětimilionová pokuta.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: 5 důkazů, že ženy neumějí tankovat benzin

VIDEO: Devastační výbuch na benzince v Rusku. Řidič kamionu skončil v plamenech

pet/ Pavlína Kosová TN.cz
Reklama