Cesta k moři

"Kontrolují každý pas." Čech popsal hodiny čekání cestou k Jadranu!

Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 27. 6. 2020
Téma:

Protože spousta školáků dostala vysvědčení už v pátek, vydala se řada českých rodin na dovolenou. A podle návalu na chorvatských hranicích to vypadá, že ten nápad měli i další lidé, kteří už se nemohou dočkat dovolené u Jadranu.

Že projetí hranic do Chorvatska je o posledním červnovém víkendu záležitostí trpělivosti a výdrže, dokazuje krátké video, které do facebookové skupiny Nova je s vámi v sobotu nahrál uživatel Pablo Pau Hubacek.

 

Čekání je podle něj na hodiny a hodiny. A názorně to ilustruje záběrem, na němž je jasně vidět, že zatímco směr do Chorvatska je beznadějně ucpaný auty a autobusy, ten opačný je úplně prázdný.

 

Doplnil, že "kontrolují každému pas a jestli má ubytování, jinak by to šlo rychle." A i když záběry, které pořídil, pocházejí z maďarsko-chorvatské hranice u města Letenye, kterou tolik cestovatelů z Česka nevyužívá, dá se předpokládat, že kolony budou i na jiných místech.

 

 

Z hranic u Letenye se v sobotu odpoledne redakci TN.cz ozval i Zdeněk Hrubeš a slova nespokojeného řidiče potvrdil. Popsal, že autobus, v němž cestuje, stojí na hranici už hodiny.

 

 

"Po všech ujištěních z chorvatské strany, že při příjezdech turistů do země nebude na hranicích žádný problém, je realita úplně jiná. Kontroly jako takové v současné době chápu, ale toto po výzvách typu “Turisté, přijeďte podpořit chorvatské hospodářství,” prostě nepochopím," zlobí se.

 

Na závěr napsal, že výprava na hranicích nakonec strávila dlouhých devět hodin.

 

 

Motoristy před dopravními komplikacemi o tomto víkendu na svém webu důrazně varoval i rakouský automotoklub ÖAMTC - se zdržením mají cestovatelé mířící na jih počítat mimo jiné na dálnicích v okolí Grazu a také před Vídní.

 

Jak probíhala vaše cesta na dovolenou do Chorvatska? Napište nám na e-mail zpravy@nova.cz nebo na náš facebook, posílejte fotky a videa. Děkujeme!

TN.cz