Porušení předpisů

Kontroly na poutích dopadly otřesně! Stánkaři falšují a šidí

Téma:

Mimořádnou kontrolu stánkového prodeje na jihočeských poutích provedla Česká obchodní inspekce (ČOI). Problémy inspektoři našli u všech kontrolovaných prodejců.

Inspektoři vyrazili na několik vytipovaných poutí v jižních Čechách a na Vysočině. Provedli celkem deset kontrol především stánkového prodeje. Výsledek je alarmující.

 

Ani jeden ze zkontrolovaných prodejců neměl zboží v pořádku, všichni zkontrolovaní porušili zákon o ochraně spotřebitele. Inspektoři zajistili celkem 375 kusů padělaného zboží za více než 200 tisíc korun. Jednalo se především o hračky.

 

"V těch vážnějších případech Česká obchodní inspekce povede správní řízení," uvedl mluvčí inspekce Jiří Fröhlich. Ve dvou případech pak pracovníci České obchodní inspekce narazili na prodejce, kteří prodávali zboží bez návodu a původu výroby. Inspektoři toto zboží ihned na místě zakázali prodávat.

 

 

 

Narazili ale i na prodejce, kteří po zakoupení zboží na žádost nevydali doklad. V jednom případě dokonce prodejce nedokázal řádně podat informaci o ceně výrobku. Inspektoři objevili i váhy, které nebyly úředně ověřené. Na místě uložili čtyři pokuty v celkové výši šest tisíc korun.

 

Inspektoři podle svých slov v kontrolách pouťového prodeje nepoleví, a to nejen v jižních Čechách, ale po celé republice.

epa TN.cz