pokuty od ČOI

Kontroly na Velké pardubické a Zlaté přilbě: Inspektoři rozdávali pokuty!

Kontrola
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 30. 10. 2019

Letošní ročník Zlaté přilby a Velké pardubické přilákal do Pardubic nejen velké množství milovniků sportu, ale také inspektory z České obchodní inspekce. Ti se zaměřili na stánky s občerstvením či suvernýry. U více než poloviny z nich kontroly odhalily porušení zákona.

Tradiční sportovní akce - Velká pardubická a Zlatá přilba - se v Pardubicích konaly 6. a 13. října. Na obě události spolu se sportovními nadšenci dorazili i inspektoři z České obchodní inspekce (ČOI), kteří si posvítili na stánky s občerstvením, textilními výrobky nebo suvernýry.

 

Dohromady provedli devět kontrol a v pěti případech inspekce zjistila porušení zákona o ochraně spotřebitele. Prodejci se prohřešili například nedodržením hmotnosti klobás nebo množství nápoje.

 

 

V jiných případech inspektoři odhalili například výrobek, který měl důležité informace k údržbě uvedené pouze v angličtině - český překlad nebyl k dispozici. V jedné provozovně zase chyběla cedule se zákazem prodeje alkoholu nezletilým.

 

"Čtyři kontroly byly řešeny formou pokuty. Jedna bude řešena dále podle pravomocí ČOI a byl podán návrh na zahájení správního řízení. Inspektorát bude nadále v kontrolách pokračovat, protože dosavadní kontroly ukazují stále vysoké procento zjištěných pochybení," uvedl mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

TN.cz