Zpřísnění opatření

Kontroly v praxi. Štáb TV Nova v noci projel nejen mezi okresy, ale i kraji

Petr Zapletal
Petr Zapletal
1.3. 2021 12:00
Téma:

Štáb televize Nova v noci podnikl cestu ze Zlína do asi šedesát kilometrů vzdálené Olomouce. Několikrát přejel hranice okresů. Jak probíhaly kontroly?

"Ze Zlína to na hranici s kroměřížským okresem trvá asi deset minut. Na policejní hlídku jsme ale nenarazili. Stejně tak o patnáct kilometrů dál - na pomezí Zlínského a Olomouckého kraje. Jediná hlídka, která po celé cestě kontrolovala řidiče, byla těsně před Přerovem. Provoz byl ale minimální - za půl hodinu zastavila jediné auto," popisuje štáb.

 

To ráno před sedmou hodinou stály už policejní hlídky i na vedlejších silnicích - třeba u Topolné na Uherskohradišťsku. Hlídky zastavovaly řidiče i u nájezdu na dálnici. Potvrzení od zaměstnavatele tady měla v první den omezení většina šoférů. Někdo vytištěné na papíře, jiný v mobilním telefonu. "Mělo se to podchytit od začátku, měla být trochu tvrdší opatření a k tomuto nemuselo dojít," svěřil se jeden z projíždějících.

 

 

Čestné prohlášení měla ráno u sebe i paní Budíková. Na přerovské nádraží přijela vyzvednout ze Vsetína svoji známou, která přicestovala po dlouhé době ze zahraničí.

 

"Psaly jsme si prohlášení, proč jedeme a tak, ale nepotkali jsme tady žádnou kontrolu," popsala Darina Budíková. Její známá po roce a čtvrt přiletěla ze Španělska, kde dlouhodobě žije. Nikdo ji prý za celou cestu nekontroloval. "Byli na letišti, na nádraží, všude. Ale zatím nás nechávali dýchat," přiblížila Helena Minestrová, která na Moravu cestovala 270 kilometrů vlakem.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz