Nové informace

Kopilot Lubitz kvůli depresím a vyhoření přerušil pilotní výcvik!

Za viníka letecké tragédie byl označen Andreas Lubitz, podle vyšetřovatelů s airbusem Germanwings úmyslně havaroval. Nyní se objevily zprávy, že Lubitz měl v minulosti deprese a dokonce kvůli nim přerušil pilotní výcvik.

V minulosti už měl deprese! Byl to i nyní důvod, proč kopilot Andreas Lubitz nasměroval airbus Germanwings k zemi a vzal kromě svého života i život 149 dalším nevinným lidem? Zatím není úplně jasné, proč to udělal.

 

Začalo se spekulovat o tom, že mohl mít psychické či osobní problémy. Už v minulosti totiž měl deprese. V roce 2008 Andreas Lubitz dokonce kvůli nim na šest týdnů přerušil pilotní výcvik. "Asi měl syndrom vyhoření a byl v depresi," řekla jedna z jeho spolužaček.


 

Andreas Lubitz pracoval v Germanwings od září 2013. Za tu dobu odlétal 630 hodin na pozici druhého pilota. Naproti tomu první pilot Patrick S. byl o hodně zkušenější, na Airbusu 320 nalétal za deset let služby u Germanwings a Lufthansy přes 6000 hodin.

 

Letadlo německých aerolinií Germanwings, které jsou součástí koncernu Lufthansa, se zřítilo v úterý. Vyšetřovatelé během čtvrteční tiskové konference řekli, že kapitán předal kopilotovi řízení a odešel na toaletu. Druhý pilot pak začal s letadlem klesat.

 

 

Kapitán se následně snažil dostat do kokpitu, což je slyšet ze záznamu z černé skříňky. Kopilot od odchodu kapitána až do pádu nic neřekl, jen bylo slyšet jeho dýchání. Pancéřové dveře se z bezpečnostních důvodů nedají jednoduše otevřít, pokud je někdo zevnitř uzamkne. Ačkoliv byl kapitán letadla Patrick S. zkušeným pilotem, i on se dopustil chyby, když nechal druhého pilota v kokpitu samotného. V době jeho nepřítomnosti totiž měl být v kokpitu někdo ze stevardů.

 

Ačkoliv podle vyšetřovatelů airbus do horských štítů namířil Andreas Lubitz, ani oni nechtějí říct, že šlo o sebevraždu. "Nenazýval bych to sebevraždou. Lidé, kteří se rozhodnou spáchat sebevraždu, většinou zabijí jen sami sebe," ohradil se prokurátor proti otázce, zda se letadlo zřítilo, protože chtěl druhý pilot spáchal sebevraždu.

 

 

Navíc podle jeho přátel a známých bylo Lubitzovým snem se stát pilotem. Už od mládí se věnoval plachtění, nejdříve na kluzácích, poté prošel leteckou akademií Lufthansy. Než nastoupil jako kopilot, tak 11 měsíců létal coby doprovod letadel.

 

ČTĚTE TAKÉ:

7 tajemství, která jste nevěděli a nechcete vědět o cestování letadlem: Kyslíkové masky vám vydrží jen 15 minut!

Z pekla štěstí! Parašutisty málem zabilo letadlo. Video

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz / hmr