Asie

Tajfun Maj-sak zasáhl Koreu. Vichr dosahuje rychlosti až 200 kilometrů

Kateřina Vodvářková
Kateřina Vodvářková
3.9. 2020 12:47
Téma:

Korejský poloostrov zasáhl tajfun Maj-sak. Vichr dosahuje rychlosti přes 200 kilometrů za hodinu. Desítky tisíc lidí se připravují na možnou evakuaci. Tajfun pustoší i Severní Koreu.

Ničivý vítr, silné deště a bleskové záplavy. Tajfun Maj-sak, který zasáhl japonskou Okinawu se přesunul na Korejský poloostrov. Severokorejská státní televize zveřejňuje záběry zničené krajiny.

 

Severní Korea tajfunům nedává stejná jména jako ostatní země. Tajfun Maj-sak nese v KLDR označení Tajfun číslo 9. Ze záběrů je patrné, že některé silnice nejsou kvůli velké vodě sjízdné a pobyt na pobřeží, kterým lomcují vlny, by byl velmi riskantní.

 

 

S Maj-sakem válčí i Jižní Korea a není vyloučené, že to nejhorší teprve přijde. NASA totiž varuje asijské státy před dalším hurikánem.

 

"Problémy pro Severní a Jižní Koreu pravděpodobně ještě neskončily. Další tajfun, Haishen, se formuje na jihu Japonska a není vyloučené, že zasáhne pobřeží Korejského poloostrova 6. a 7. září.,“ uvedla NASA.

 

 

Zachránit se podařilo zatím jen jednoho člena posádky. Ten tvrdí, že motor na lodi přestal fungovat, poté ji zasáhla vlna a plavidlo se převrátilo.

 

 

TN.cz