hit internetu

Babča Youtuberka! Uvaří, upeče a „vystřelí“ do světa internetu

Téma:

Táhne jí na sedmdesát, ale její, svého druhu originální kuchařské video recepty, dokázaly zaujmout deseti tisíce lidí.

Nikdo samozřejmě nedá dopustit na pečení a vaření své vlastní babičky, jenomže Jelena Petrovič je dost možná jediná babička, která vše dokáže natočit na kameru a umístit na internet. V Srbsku se vaření s Jelenou stalo naprostou senzací.

 


Jelena Petrovičová stejně jako kterákoliv jiná babička miluje vaření a pečení. Vykrmování rodiny, zejména vnoučat, je obecně oblíbená disciplína všech babiček. Jelena si ale před 10 lety spolu se svým manželem přichystala kameru a ingredience na stůl, stiskla ON a jednoduše začala vařit.

 


V repertoáru Jeleniny kuchyně najdete všehochuť, včetně srbských specialit, jako je burek, baklava nebo vepřové na zelenině. I úplný kulinářský amatér se může se srbskou babčou pustit do díla.

 


Vlastně ani nemusíte mít hlad, aby se vám začaly sbíhat sliny. Tak teď už možná chápete, proč i ve světě moderních technologií, minimalistického designu a hipsterských konceptů - nakonec vítězí stará dobrá srbská babča, která si prostě vezme zástěru a ve své malé kuchyňce začne vařit.

 


Dokážete všechno, jen musíte opravdu chtít. Podobné moudro už asi každý z nás od vlastní babičky slyšel, ale Jelena je důkazem, že tohle otřepané rčení je platné bez ohledu na věk...

 

A tak Jeleninu kanálu s úsměvem odpustíte amatérskou až předpotopní grafiku a podobné roztomilé detaily. O design tu totiž nejde, hlavní je to, že všechno funguje a pochoutky zkušené a ostřílené kuchařky zvládne i úplný začátečník.

Související témata:
TV Nova