KOŘENÍ

Moderní metropole se pyšní lahodnou street foodovou scénou

Téma:

Druhé největší město Izraele, kterému se přezdívá město hříchů, to je Tel Aviv. Moderní metropole nabízí mnohem víc než jen mezinárodní letiště a dlouhé pláže s bělostným pískem. Tel Aviv je veganskou metropolí a pyšní se i lahodnou street foodovou scénou.

Moderní mrakodrapy lemují pláže se sněhobílým pískem a ulice překypují bary, kavárničkami i restauracemi. Takhle si svatou zemi zasvěcenou modlitbám asi představí jen málokdo. Ne nadarmo Izraelci říkají - zatímco v Jeruzalémě se modlíte, v Tel Avivu se bavíte.

 

Samozřejmě i druhé největší město Izraele se pyšní památkami. Bloumat uličkami Jaffy, jednoho z nejstarších přístavních měst vůbec, je povinnou zastávkou všech, nejen milovníků historie. Dříve samostatný přístav je dnes jednou ze čtvrtí Tel Avivu a silně kontrastuje se zbytkem města. Vždyť Tel Aviv byl založen v roce 1909, zatímco jaffský přístav zmiňují už starověké egyptské dopisy z roku 1470 před naším letopočtem. Tel Aviv je ekonomickým i kulturním centrem Izraele, zdejší kuchaři ale rádi přidávají ještě jedno prvenství.

 

 

Do bistra Sultana denně přijde 200 lidí a zhruba jen polovina z nich jsou vegani. A to je důkaz, že tady si pochutnají nejen vegani. Skromné bistro je navíc skvělým příkladem dnes tolik oblíbeného trendu street foodu.

 

Jedním z nejlepších míst, kde ochutnat to nejlepší ze street foodu, je tržiště. Pestrý svět ovoce a zeleniny, ale i místo, kde se výborně najíte, to je Carmel.

 

 

V úzkých uličkách Carmelu proto potkáte davy zvědavých turistů, protože poslední dobou je tohle živé tržiště vyhlášeným místem, kde zakusíte tu pravou atmosféru. Místní sem chodí nakupovat raději než do supermarketu.

 

Více reportáží z pořadu Koření najdete ZDE.

Související témata:
frm TV Nova