pandemie Covid-19

Koronavirem se nakazilo přes deset milionů lidí! Pacientů stále přibývá

Nakažení Covid-19
Zdroj: Profimedia
Ilustrační fotografie.
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 28. 6. 2020
Téma:

Celosvětově se koronavirus potvrdil u více než deseti milionů lidí. Vyplývá to z údajů portálu Worldometers. Nejvíce zasažené jsou Spojené státy americké, které evidují přes 2,5 milionu nakažených.

Podle Světové zdravotnické organice (WHO) je pozitivních pacientů, kteří se nakazili novým typem koronaviru, jen za letošní rok přibližně dvakrát tolik, než kolik lidí se ročně nakazí těžkou formou chřipky. Podle počítadla portálu Worldometers překročil hranici také počet úmrtí.

 

Infikovaných, kteří zemřeli kvůli Covid-19, je již přes půl milionu. Přibližně polovina nakažených se z nemoci vyléčila.

 

"Tento mezník přišel v době, kdy většina zasažených zemí uvolňuje jednotlivá opatření, která zavedla kvůli šíření viru, a snaží se najít způsob, jak pokračovat v normálním životě,“ píše The Japan Times.

 

 

Odborníci stále varují, že vzhledem k nedostatečným testovacím kapacitám v mnoha zemích mohou být skutečné počty nakažených daleko vyšší.

 

První případ nákazy se potvrdil 10. ledna v Číně, která byla původním ohniskem nákazy. Následně se virus přesunul také do Evropy, USA a do Ruska. V současné době se za epicentrum koronaviru považuje Latinská Amerika.

 

Desítky tisíc nakažených za den pravidelně eviduje Brazílie a podobné počty hlásí také z Indie. Podle deníku pochází asi třetina nově infikovaných z posledního týdne právě z těchto dvou zemí.

 

Počet pacientů s koronavirem prudce roste také v České republice. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

TN.cz