Šíření Covid-19

Koronavirus dál kosí Česko! V Jablonci ochromil tamní strážníky

Ivan Berka
Ivan Berka
28.7. 2020 12:18
Téma:

V Česku přibylo za pondělí 195 nových případů nákazy koronavirem. Například v Jablonci nemoc významně ochromila fungování tamní městské policie. Mimo službu je tam aktuálně téměř polovina strážníků.

Nákazu koronavirem testy v Jablonci nad Nisou definitivě potvrdily u šesti strážníků. Dalších patnáct muselo nastoupit do povinné dvoutýdenní karantény. Městská policie přitom zaměstnává necelých pět desítek lidí, a to včetně civilních zaměstnanců.


"Městská policie dál vykonává svoji činnost. Strážníci používají roušky, probíhá pravidelná ionizace aut, uniforem a prostředků, které používají. Provádí se i ionizace budovy městské policie,“ informovala mluvčí magistrátu Jablonce nad Nisou Jana Matěchová.

 


Strážníci tak místo ve dvojicích ve městě slouží v jednočlenných hlídkách.


Opatření zpřísňují i jihočeští hygienici. V Prachaticích začne od úterní půlnoci platit zákaz pohybu bez roušek, a to ve všech vnitřních prostorách mimo bydliště a v prostředcích hromadné dopravy.


Krizový štáb města Kryry na Lounsku zase v úterý dvěma a půl tisícům tamních obyvatel doporučil opětovně nosit roušky na veřejných prostranstvích, v úřadech a v ordinacích lékařů. Zároveň zakázal shromažďování většího počtu lidí.

 


Drobné lokální ohnisko nákazy zachytili včas hygienici v okrese Uherské Hradiště. Ojedinělé výskyty nemoci jsou celkem ve 22 okresech Česka.

 

Od března, kdy se u nás pandemie poprvé objevila, se už nemocí nakazilo 15516 obyvatel. Zemřelo 373 infikovaných. Nejhorší situace zůstává aktuálně v Praze a na Frýdecko-Místecku.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz