Úřad vlády

Koronavirus na Babišově úřadu! Kolegové nakaženého jsou v karanténě

Téma:

Zaměstnanec Úřadu vlády má pozitivní test na koronavirus, jeho nejbližší spolupracovníci skončili v karanténě. Neměl se dostat do styku s členy vlády. Před preventivním vyšetřením nevykazoval žádné příznaky nemoci covid-19. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) o situaci ví už od středy.

Preventivní testování odhalilo koronavirus u jednoho ze zaměstnanců Úřadu vlády. Do přímého kontaktu s premiérem Babišem a jeho ministry nepřišel. Jeho nejbližší kolegové nakažení nejsou, přesto museli do karantény.

 

Babiš potvrdil TV Nova, že nikdo z členů vlády do karantény pravděpodobně nebude muset. O nakaženém zaměstnanci se dozvěděl už ve středu. Budova Strakovy akademie prošla podle Babiše kompletní dezinfekcí. 

 

Informaci jako první přinesl Radiožurnál s odvoláním na šéfa tiskového odboru Vladimíra Vořechovského. "Neměl žádné klinické obtíže, pozitivní výsledek. Na místě byla zajištěna běžná protiepidemická opatření,“ prohlásil.

 

 

"Úřad vlády provádí preventivní vyšetření svých zaměstnanců pravidelně," řekla TN.cz mluvčí vlády Jana Adamcová. "Úřadem vlády byla na základě pokynů Hygienické stanice hlavního města Prahy okamžitě přijata všechna potřebná opatření," doplnila. 

 

Preventivní testování na koronavirus probíhá ve Strakově akademii už od začátku epidemie.

Související témata:
drz TN.cz