HIT VÁNOC

Koronavirus změní vánoční dárky. Co letos Češi najdou pod stromečkem?

Mladí lidé na Vánoce
Zdroj: Profimedia
Brabec Martina
Martina Brabec
Aktualizováno 11:33
26.11. 2020 11:05
Téma:

Čechy letos čekají Vánoce, jaké ještě nikdy nezažili. Kromě předvánočních nákupů či vánočních trhů se budou lišit také vánoční dárky. Každý desátý Čech například najde pod stromečkem roušku nebo respirátor.

Advent i Vánoce v časech pandemie covidu-19 budou definitivně jiné. Jak vyplývá z bleskového průzkumu agentury IPSOS pro společnost Respilon, hitem letošního roku budou dárky se zdravotní tematikou.


"Covid jednoznačně ovlivní obsah vánočních balíčků. Téměř každý pátý Čech v něm najde multivitaminy (17,6 %), čajové směsi – často i vlastnoručně sesbírané nebo zabalené (13,8 %), respektive různé prostředky na přímou podporu imunity (10,9 %)," uvedla výkonná ředitelka firmy Respilon Jana Zimová.

 

 

Z průzkumu nadále vyplývá, že oblíbeným dárkem bude také kosmetika s dezinfekčními přísadami (6,3 %) a různé tinktury nebo alkohol (5,0 %).

 

 

"Vánoční ponožky zřejmě v tomto roce vystřídají roušky a respirátory. Jsou symbolem roku 2020 a jejich různé varianty najde pod vánočním stromkem každý desátý Čech (10 %). A nejen vlastnoručně ušité, ale i ty značkové,“ dodala Zimová.

 

Vánoce budou letos dražší než v minulých letech. Podívejte se na reportáž TV Nova: 

Související témata:
TN.cz