VIDEO zloděj z brna

Kostel jako bankomat: Muž z Brna kradl drátkem dary od věřících

Téma:

Starší muž z Brna se bohu asi příliš nezavděčil - kostel sice navštěvoval pravidelně, kvůli modlení to ale rozhodně nebylo. Pomocí drátku si z kasičky s dary od věřících udělal v podstatě bankomat. Vybíral z ní mince i bankovky. Nakonec si na něj došlápla policie.

Starší muž z Brna si pro své krádeže vybral opravdu neobvyklé místo - chodil si pro peníze do kostela. Z kasičky na dary věřících si za pomoci magnetu připevněném na drátu vytahoval mince. I s bankovkami si dokázal poradit - magnet na drátku jednoduše vyměnil za lepící pásku.

 

Jeho krádeže nebyly příliš důmyslné, chodil totiž opakovaně do toho samého kostela a viděli ho při tom ostatní návštěvníci. Ti ho vždycky zahnali, nikdy to ale nenahlásili, a proto mu to nějakou dobu procházelo. Jednou mu ale ujely nervy a napadl ženu, která mu vynadala.

 

 

Případem se začali zabývat kriminalisté. Původně vyšetřovali "pouze" napadení, při prověřování okolností ale zjistili jeho pravý důvod návštěv kostela. "Mimo napadení ženy se tak bude před soudem zodpovídat i z krádeží peněz z kasičky," uvedl mluvčí policie David Chaloupka.

sei TN.cz