"Vůdcovské" účesy

Koumák bohatne na summitu USA a KLDR, stříhá na Kima i Trumpa

Téma:

Přípravy na ostře sledovaný summit mezi Severní Koreou a Spojenými státy ve vietnamské Hanoji vrcholí. Plné ruce práce mají nejen policisté a politici, ale překvapivě i kadeřníci. Dveře salónu, kde stříhají podle diktátora Kim Čong-Una nebo šéfa Bílého domu Donalda Trumpa, se netrhnou.

V Hanoji stačí usednout v kadeřnictví do křesla a říct - na Trumpa. Nebo raději na Kima? Na chystaném summitu mocných se totiž chytře přiživují i menší podnikatelé.


A to, co začalo jako recese a vtip ze strany majitele salónu, pokračuje velkými zisky a vylepšenou pověstí. "Donalda Trumpa mám opravdu rád,a tak jsem chtěl mít i jeho účes," pochvaluje si jeden ze zákazníků Le Phuc Hai.

 

Obě hlavy státu jsou známy svými výstředními účesy. Přehazovačka Donalda Trumpa nesmí chybět žádnému imitátorovi - ať jde o herce Aleca Baldwina či baviče Jimmyho Fallona.

 

Šestašedesátiletý majitel hanojského salónu se ale účesu Trumpa nevysmívá. Naopak říká, že mu sluší a hlavně symbolizuje vyšší poslání.

 

 

"Hanoj je město míru. a když Donald Trump a Kim Čong-Un zvolili pro své mírové jednání právě toto město, řekl jsem si, že bych měl vyjádřit, že obyvatelé Hanoje tento summit vítají," přemítá kadeřník Le Tuan Duong.

 

Ani Kimův sestřih ale není k zahození. alespoň podle vtipálků na sociálních sítích.

 

V totalitní Severní Koreji přirozeně imitátory diktátora nenajdete. Naopak. v roce 2014 se univerzita v Pchjongjangu chtěla vůdci zřejmě zalíbit a tak nařídila svým žákům Kimův účes povinně. A o pět let později v Hanoji je to žádaný artikl.

pez, Karolína Tomašková TN.cz