Bez hotovosti

Krádeže kovů klesly po zavedení nového systému o tři čtvrtiny!

Sběrna kovů
Zdroj: TV Nova
Ilustrační snímek
Téma:

Ukazuje se, že to, že sběrné dvory za přinesené kovy neplatí v hotovosti, byl geniální tah. Za dva roky, co nový systém funguje, totiž krádeže kovů spadly o neuvěřitelných 72 procent.

Ministerstvo životního prostředí, které velkou změnu iniciovalo, chtělo kromě změny systému plateb za výkup kovů prosadit i to, aby areály sběren hlídaly kamery.


Nyní ovšem resort přiznává, že kamery už do voleb nestihne protlačit, píše pondělní Právo. Osud kamer ve sběrnách a výkupnách tak už bude v rukou nového kabinetu po podzimních parlamentních volbách.


Majitelé sběren se proti nápadu, aby jejich podnikání monitorovaly kamery, vesměs ohrazují slovy, že je to zbytečné. Podle nich totiž bohatě stačí, že od každého prodávajícího opisují osobní údaje z dokladů.Že nový systém bezhotovostních plateb funguje, dokazují nejlépe policejní statistiky. V roce 2014 muži zákona evidovali skoro 12 tisíc krádeží kovů se škodou 565 milionů korun. 


Loni už to bylo pouze 3284 případů, tedy pokles o úctyhodných 72 procent. Souběžně s tím se pochopitelně smrskla i způsobená škoda.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz