Začátek prázdnin

Krádeží v kempech opět přibývá! Zloději okrádají i spící rekreanty

Téma:

Se začátkem prázdnin opět raketově stoupá počet krádeží v kempech. Přibývá i případů, kdy zloději okrádají spící rekreanty. Právě to se stalo v kempu na Českokrumlovsku, kde turista přišel o věci za dvanáct tisíc korun.

Romantický spánek pod širým nebem přišel šestatřicetiletého muže z Příbramska pěkně draho. Když spal v zavěšené sítí v jednom z kempů na Českokrumlovsku, ráno zjistil, že přišel naprosto o všechno.

 

Podobných případů teď přibývá. Kempy často obrážejí organizované skupiny, které jsou schopné za několik minut zvládnout více stanů, karavanů nebo chatek. Okrádání spících rekreantů je teď v parných dnech velký problém.

 

Lidé spící v chatkách nebo v karavanech nechávají otevřená okna, aby mohli v noci větrat. To je ale příležitost pro zloděje. Policisté proto teď začnou častěji kontrolovat kempy a budou se snažit lidi nabádat k větší opatrnosti.

 

 

Turisté se však bez hotovosti stále neobejdou. Ne všude se dá totiž platit platební kartou. Hosté tak často přicházejí o dost peněz. Obrana proti zlodějům přitom není tak složitá.

 

Kempy většinou nabízejí úschovnu, a to i motorek a kol. Cennosti zase pohlídají na recepci nebo v trezorech. Podle provozovatelů kempů to ale ubytovaní příliš nevyužívají. Stany se dají aspoň zčásti zabezpečit zámkem na zip nebo mini alarmem.

 

Michaela Klárová, pan TN.cz