Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.10. 2017 21:33
velké ztráty

V obchodech se stále více krade! Hodně lidí nezaplatí za máslo

Máslo je nejdražší v historii
Zdroj: Profimedia

V obchodech se stále více krade a v kurzu je teď hlavně máslo. Některé prodejny zaznamenaly až deseti procentní zvýšení ztrát. A bojí se, že před Vánocemi bude ještě hůř. Nejčastěji přitom kradou právě zaměstnanci obchodů.

Máslo je mezi zloději oblíbené. "Krádeže másla nebudeme komentovat," řekla Zuzana Holá z prodejen Lídl. "Se zvyšující se cenou másla na trhu evidujeme vyšší množství krádeží v posledních týdnech. Nemáme přesná čísla, neboť ta se ukáží až během inventur," řekl mluvčí prodejen COOP.

 

Zástupci jednoho ze supermarketů, který nechtěl být jmenován, redakci TV Nova řekli, že krádeže másla vzrostly až o 10 procent. Někde dokonce prý museli máslo více zabezpečit. "Obchody to umí, si zabezpečit to máslo, mají k tomu různé technologie - od čárových kódů, etiket, čipů a tak dále," řekl zástupce.

 

 

 

Nekrade se ale jen máslo. Zloději v supermarketech mají zájem hlavně o věci, které se dají snadno zpeněžit. Třeba o drobnou elektroniku nebo kosmetiku. Hodně se ale prý kradou také nákupní košíky, ze kterých si vychytralí zloději vyrobí třeba gril. A kdo nejvíc v obchodech krade? "To nejsou návštěvníci a zloději zvenčí - až do 75 procent to jsou vlastní lidi," řekl zdoj.

 

Obchodníci se obávají, že situace se ještě zhorší, a sice s blížícími se Vánocemi. Právě v tomto období mají podle nich zloději v supermarketech ty největší žně. "Využívají velkého pohybu lidí v našich hypermarketech a pak také kvůli kabátům a bundám, je pro ně mnohem snazší to ukradené zboží pronést skrz pokladny," řekla mluvčí prodejny Globus.

 

Ztráty, které zloději obchodům způsobí, by se ale podle obchodníků neměly projevit na ceně zboží.

Lucie Heřmanská/ ham TN.cz