Veselé historky

Policejní perličky 2017: Kradu jen to, co můžu prodat, mandle ne!

Zloděj v obchodě - ilustrační foto
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační snímek
Téma:

Honit lupiče, vrahy a zloděje není žádná legrace. Tedy většinou. Občas i policisté řeší situace a případy, kde je těžké udržet vážnou část. Jindy jim zase k vyřešení případu pomůže nějaká kuriozita.

S letošními úsměvnými a kuriózními případy, výslechy a situacemi se pochlubili policisté z Moravskoslezského kraje. A podle rozsáhlé sbírky, kterou zaslali, nemají o úsměvné momenty nouzi.


O jeden se při výslechu postaral zloděj. Místo toho, aby zapíral, se nejdřív ke všemu přiznal a případné morální apely od policistů uťal slovy, že krade často a krade rád.

 

Z výslechu: Co se týká krádeže zboží, uvádím, že je možné, že jsem v prodejně toho dne byl, ale určitě jsem neukradl mandle a sušené švestky. Kradu jen zboží, o kterém vím, že ho prodám. Kradu téměř denně a kradu všude po severní Moravě. Kradu, abych věci následně prodal, a peníze prohýřím. A taky kradu proto, že mě to baví.

 

Ze záznamu: Dechovou zkoušku odmítl, neboť měl oslavu, a tak měl obavu z dechové zkoušky…

 

Občas jsou policisté zase voláni k nesmělým amantům. I když to nejdřív samozřejmě nemohou tušit. Jako v případě, kdy jim pozorná žena volala, že na lavičce u domu už řadu hodin sedí neznámý muž. A že by bylo záhodno zkontrolovat, jestli třeba odněkud neuprchl.


 

Informace z místa: Muž sedí na místě již od 05.00 hodin. Jako důvod svého počínání uvedl, že vzplál vášnivým citem k neznámé ženě, kterou poznal v zahraničí a ví, že bydlí v domě, před ním čeká. Nemá však dosti kuráže, aby do domu vstoupil, a proto čeká venku na příležitost ji oslovit. Čekání ukončí a půjde domů…

 

Jako z kultovního filmu Černí baroni zase působí nález nábojů do samopalu. 


Informace z místa: V předmětném místě neupřesněný počet nábojů, část je zkorodovaná a část zrezivělá…


O tom, že někteří zloději ukradnou opravdu všechno, svědčí mio jiné to, že severomoravští policisté řešili mimo jiné zmizení krmelce, rovnátek, pojízdného včelína, telete nebo nákupního vozíku ve tvaru autíčka.

 

Policisté také nejednou zjistili, že opilci mají hovězí nápady. Jako třeba sedmatřicetiletý cyklista, který na konci července na Opavsku sedl na kolo s více než třemi promile. Když později z kola spadl, vymstilo se mu, že v batohu na zádech vezl sekeru. Ostrý nástroj ho totiž nepěkně pochroumal.


 

A na závěr objasněné přepadení jako  z pohádky o Popelce. Když se na začátku června lupič vrhnul po kabelce starší ženy, asi nepočítal s tím, jak vše dopadne.


To, že se oběť bude bránit, nejspíš čekal. Ale to, že bude usvědčen díky polobotce, kterou na útěku ztratil, ho nejspíš nenapadlo ani v nejdivočejších snech.

pez TN.cz