Volební veselí

Oslavy voleb: Víno teklo proudem, politici ukázali své taneční kreace!

Téma:

Sobota byla také dnem velkých volebních oslav. Tedy alespoň u některých politických stran. Podívejte se, jak to po skončení voleb vypadalo ve štábu hnutí ANO i dalších politických stran.

Volební odpoledne štábu hnutí ANO se neslo ve znamení čekání na Andreje Babiše. Když ale večer přišel, všechno ožilo. Od té chvíle jako by si všichni poprvé začali plnými doušky vychutnávat vítězství. Po zdech létaly děkovné projekce a po projevu šéfa hnutí zasypaly tleskající zlatostříbrné konfety.

 

A nechyběl ani alkohol. Pražská primátorka Adriana Krnáčová pak začala rozdávat i polibky. Andrej Babiš, ale třeba i ministr obrany Martin Stropnický si pak posteskli, že nemají moc času na své drahé polovičky. A tak s nimi včera alespoň slavili.

 

"My slavíme tím, že jsme třeba chvilku spolu, protože to je pro nás vzácnost," potvrdil Stropnický. Monika Babišová zase prozradila, že předseda hnutí ještě v půl jedenácté ležel v posteli. "Dali jsme si snídani, snad poprvé za čtyři roky," dodal Babiš. "Já bych řekla po deseti letech," odporovala Monika.

 

Přesto se ale zábava neprotáhla příliš do noci. Kdo by čekal velkolepé a bujaré oslavy po drtivém vítězství hnutí ANO, spletl by se. V deset hodin večer už byl sál prázdný. Pohoštění už dávno odnesli a zázemí volebního štábu začali odmontovávat.

 

 

"Dneska večer se ještě budeme radit a uvidíme, ale už chci domů, už je pozdě," prohlásil Babiš. Okolo půl jedenácté večer se tak sešlo vedení hnutí ANO, aby probralo a zhodnotilo výsledky voleb. Za zavřenými dveřmi pak také zvolili, kdo povede povolební jednání. Pak už jen přípitek a hlavní postava večera odešla, po ní i ostatní.

 

V dalších úspěšných stranách se především pilo a tancovalo - o alkohol a taneční kreace nebyla nouze. Víc bylo ale politických štábů, kde cinkání skleniček ani hudba slyšet nebyly.

 

První jásot občanských demokratů přišel už s prvními průběžnými výsledky. Víno teklo proudem, ale jinak byly oslavy hodně klidné a emoce se projevovaly nejčastěji plácáním po ramenou. Kolem jedenácté hodiny večer to vypadlo, že nebude co pít. Pod stolem se ale nakonec ještě něco našlo.

 

Vzájemné děkovačky, předávání dárků a taneční párty, která skončila až nad ránem. Tak vypadaly oslavy vstupu do Sněmovny u Pirátů. Vedení SPD novináře mezi sebe nepustilo. Na sociálních sítích se však objevil taneček Tomia Okamury.

 

 

Další strany, kterým se podařilo získat přes pět procent hlasů voličů, už příliš nezapíjely, očekávaly totiž mnohem lepší výsledek. Po dopočítání posledních hlasů se sešel výkonný výbor komunistů, který diskutoval o tom, kde se stala chyba. Poté se rozešel.

 

Vedení sociálních demokratů se zavřelo do jednacího sálu. V obličejích politiků byl vidět jen zmar a zklamání. Spadli pod osm procent a před úderem osmé také většina politiků ČSSD opustila Lidový dům.

 

Ani u lidovců se žádný přípitek nekonal, nebylo si ani čím připít. Po tiskové konferenci, které proběhla ještě před dopočítáním všech hlasů, začali politici odjíždět domů.

 

Průběžné výsledky dlouho posílaly TOP 09 ze sněmovny ven. A tak když se jejich procenta k večeru přehoupla přes pět procent, přišel na řadu připravený sekt. Ovšem to bylo z oslav TOP 09 vše. Kolem desáté už bylo v jejich štábu prázdno.

epa tn.cz / TV Nova