Policie varuje

Krajtu ze Zlínska ani po dvou týdnech nenašli! Spekuluje se o krádeži

Téma:

Pětimetrová krajta, která zmizela majiteli před dvěma týdny v Otrokovicích na Zlínsku, se stále ještě nenašla. Podle chovatele ji někdo mohl ukrást.

Hada majitelé postrádali od druhého květnového víkendu, policii jeho zmizení nahlásili o několik dní později - v úterý 12. května. Pátrat po pětimetrové krajtě tmavé vyrazilo několik policistů a dobrovolníci. Prohledali budovu i její blízké okolí.

 

Kvůli panujícím změnám počasí a nízkým teplotám se očekávalo, že se exotický had spíše schová na teplém a suchém místě a nebude se příliš pohybovat. Majitelé hada chovali v jedné místnosti bývalého hudebního klubu, kterou chtěli postupně upravit na terárium.

 

Jednou z teorií, proč škrtič zmizel, je krádež. Chovatel totiž našel na jednom z oken stopy po páčení. V této souvislosti policie hledala i muže, který se kolem budovy pohyboval v noci, když se had ztratil.

 

 

Krajta tmavá není jedovatá. V tomto případě jde o albína, který je žlutooranžový s bílými ornamenty. Pokud byste ji někde venku spatřili, nesahejte na ni a kontaktujte linku 158. Pátrání po krajtě stále pokračuje a policie zatím prověřuje všechny pravděpodobné důvody jejího zmizení.

 

V tomto roce je to v Česku už několikátý případ, kdy chovatelé plazů nahlásili zmizení exotického hada a ten se zatím nenašel.

Petr Bača/epa TN.cz