kódovaná zpráva

Královna poslala Harrymu a Meghan jasný vzkaz. Kam ho schovala?

Královna Alžběta II.
Zdroj: Profimedia
Královna měla poslat svému vnukovi a jeho manželce vzkaz pomocí této brože
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 4.2. 2020 09:40
Téma:

Britský princ Harry a vévodkyně Meghan tráví momentálně čas v Kanadě, kde chtějí střídavě žít. A jejich rozhodnutí královna Alžběta II. naprosto respektuje. Podle fanoušků to dokázala i v neděli při návštěvě kostela v anglickém Sandringhamu.

Podle spisovatele Phila Dampiera, který napsal knihu o Harrym a Meghan, si královna Alžběta II. užívá posílání zašifrovaných zpráv. Měla to udělat i v neděli, když šla navštívit kostel v Sandringhamu na západě Velké Británie. Tentokrát prý poslala vzkaz vévodkyni a vévodovi ze Sussexu. Ukrytý měl být v broži.

 

"Královna má ve zvyku posílat kódované zprávy různými způsoby. Například pomocí kabelky rozdává zprávy svým zaměstnancům, pokud chce nějakou událost opustit za pět minut. Na sobě nosí oblečení a šperky, aby prokázala podporu nebo empatii zemi, například při své historické návštěvě Irska nosila zelenou barvu," vysvětlil deníku The Sun Dampier.

 

Brož ve tvaru vločky, kterou si královna vzala do kostela, dostala v roce 2017 od bývalého guvernéra Kanady Davida Johnstona. Britové tak začali spekulovat o tom, že šperkem chtěla ukázat Harrymu a Meghan svou podporu.

 

 

Pár se totiž rozhodl žít střídavě ve Velké Británii a Kanadě. "Je docela možné, že jim posílá zprávu. Jsem si jistý, že je zničena jejich odjezdem a nechá jim dveře otevřené, kdyby někdy změnili názor a vrátili se," dodal Dampier.

 

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu své rozhodnutí o odstoupení od královských povinností oznámili v lednu. Královna se poté rozhodla jim odebrat jejich královské tituly a také budou muset vrátit peníze za rekonstrukci jejich domu Frogmore Cottage. A nebudou dostávat ani peníze od daňových poplatníků. 

 

Královna rozhodla o budoucnosti Harryho a Meghan, více v reportáži:

TN.cz