Nastane sussexit?

Královna rozhodla! Řekla, jak to bude s Harrym a Meghan

Michaela Trochová
Michaela Trochová
Aktualizováno 13.1. 2020 20:52
Téma:

Co bude s Harrym a Meghan do budoucna? Po týdnu rozpačitých diskuzích dnes královská rodina stanovila, co bude dál.

Královna Alžběta II, její syn Charles a vnuci William a Harry se dnes na příkaz královny sešli k jednání o budoucnosti vévody a vévodkyně ze Sussexu, kteří se rozhodli stáhnout se z veřejného života a omezit svou roli členů královské rodiny.

 

Jednání sledovala celý den se zájmem nejen britská média, závěrečný ortel úřad královny vydal v pondělí v podvečer. "Moje rodina a já plně podporujeme Harryho a Meghaninu touhu vytvořit nový život jako mladá rodina. Přestože bychom byli raději, kdyby zůstali řádnými členy královské rodiny na plný úvazek, respektujeme a chápeme jejich přání žít samostatnějším životem rodiny a přitom zůstat cennou součástí mé rodiny," citoval slova královny oficiální web královské rodiny royal.uk. Pondělní jednání bylo dle slov královny "velmi konstruktivní diskusí".

 

 

Harry a Meghan dali minulý týden jasně najevo, že se ve svém novém životě nechtějí spoléhat na veřejné prostředky. Takový obrat je však složitou záležitostí, kterou nelze vyřešit ze dne na den. "Proto bylo dohodnuto, že bude následovat období přechodu, během kterého budou Sussexové trávit čas v Kanadě a Velké Británii," uvádí oficiální prohlášení.

 

 

Jak dlouho bude trvat a kolik ještě bude britské daňové poplatníky stát, není zatím jasné. Královskou rodinu tak čeká ještě plno práce, je ale připravena v nadcházejících dnech přijmout konečná rozhodnutí.

TN.cz