Nenápadné popíchnutí

Královna si utahovala z Trumpa! Všimli jste si toho také?

Donald Trump a královna Alžběta II.
Zdroj: Profimedia
Královna Alžběta svůj názor vyjádřila pomocí broží
Téma:

Královna by se neměla vyjadřovat k politickému dění, při setkání s americkým prezidentem se ale zřejmě neubránila. Svůj názor podle odborníků na etiketu vyjádřila pomocí luxusních broží, připnutých na kostýmcích nebo kabátech.

Protokol členům královské rodiny zakazuje účastnit se politického dění. Nesmějí ani vyjadřovat názor nad současnou situací nebo jen nezávazně komentovat aktéry. Královna Alžběta II. si ale, zdá se, vždycky nějaký způsob najde. Píše o tom portál Daily Mirror.

 

Jako hlava Spojeného království se musí Alžběta často setkávat i s kontroverzními vládci jiných států. V minulosti se sešla s prezidenty Zimbabwe Robertem Mugabe nebo Sýrie Bašárem Asadem, kteří mají pověst diktátorů, což jí určitě bylo proti srsti.

 

Skandály má za sebou také americký prezident Donald Trump, s nímž se královna setkala minulý týden. I na něj se musela Alžběta usmívat a neutrálně reagovat na jeho výroky. Podle odborníků na etiketu si ale našla způsob, jak svůj názor říct.

 

Trumpovi strávili na návštěvě ve Velké Británii tři dny. Na den jejich příjezdu doplnila královna svůj kostýmek broží, kterou dostala od bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy. Ten ji spolu s manželkou Michelle zakoupil za vlastní peníze, ne jako státní dar.

 

 

Další den si Alžběta připnula brož, kterou dostala od státu Kanada. Podle expertů tak chtěla vyjádřit svou loajalitu k této zemi, která je stále součástí Commonwealthu a do jejíž premiéra Justina Trudeaua se Trump neustále strefuje.

 

Poslední den, kdy se s Trumpovými setkala na čaj na hradě Windsor, připíchla královna brož, kterou zdědila po své matce. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby si ji "královna matka" nevzala na pohřeb svého manžela a Alžbětina otce Jiřího VI.

 

Samozřejmě, že všechno může být jen náhoda. Jenže královna nedá na své brože dopustit a velice pečlivě si je vybírá - pokud například šperk od někoho dostane, vezme si ho na další setkání s ním. V zásobě má navíc celé stovky jiných šperků.


Trump se při setkání s královnou zrovna nepředvedl. Podívejte se, co udělal za trapas:

epa TN.cz