Královská rodina

Královna ukázala oblíbenou fotku s princem Philipem. Září tam štěstím

Princ Philip s královnou Alžbětou II.
Zdroj: Profimedia
Jedna z nejoblíbenějších fotek královny Alžběty II.
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
17.4. 2021 14:57
Téma:

Královna Alžběta II. nechala těsně před posledním rozloučením s princem Philipem zveřejnit jednu ze svých nejoblíbenějších společných fotek. Tu dosud znalo jen nejbližší okolí. Urozený pár se na snímku od ucha k uchu usmívá. Podle znalců královské rodiny dokazuje, jak silné pouto mezi nimi bylo. Manželský pár tvořili přes 73 let.

Královna se před pohřbem milovaného Philipa podělila s příznivci o jednu ze svých nejoblíbenějších společných fotografií. Dojemný snímek nechala zveřejnit na sociálních sítích.

 

Z úsměvů a radosti v očích se dá jasně vyčíst, jak si královští manželé užívali společně strávené chvíle. Fotku pořídila v roce 2003 na vrcholu skotského kopce Coyles of Muick hraběnka Sophie, manželka prince Edwarda, nejmladšího syna královny a vévody z Edingburghu. 

 

 

"Její veličenstvo a celá královská rodina děkují za všechny kondolence z celého světa. Ohromilo je, že se tolik lidí na počest vévodova života dělí o vzpomínky na něj," nechala královna vzkázat na instagramu.

 

 

Velká Británie se naposledy loučí s princem Philipem v sobotu odpoledne, pohřbem skončí osmidenní státní smutek. Kvůli koronavirové pandemii je kapacita smutečního obřadu omezená pouze na 30 nejbližších.

 

Šlechtic, manžel či vtipálek sršící energií: Tak se dal popsat princ Philip:

 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz