99. narozeniny

Skrytý význam královniny brože odhalen! Pochopit ho měl jen Philip

Královna - brož
Zdroj: Profimedia
Téma:

Britská královna Alžběta II. ráda barevný kostýmek nebo šaty doplní nějakou broží. Blyštivou ozdobu si vzala i na fotku, kterou poté královská rodina zveřejnila u příležitosti 99. narozenin prince Philipa, královnina manžela. Experti teď odhalili, jaký má brož význam.

Snímek královského páru zveřejnil Buckinghamský palác den před narozeninami prince Philipa. Královna se svým manželem na fotce stojí před hradem Windsor a oba se usmívají. Philip má na sobě námořnické sako a Alžběta květinové šaty, které doplnila perlami.

 

Fanoušci si ale všimli ještě jednoho detailu v královnině outfitu. Brož, kterou si připla na levou stranu, totiž nenosí příliš často. Jde o diamantový šperk, který má uprostřed obrovský blyštivý kámen ve tvaru srdce. O jeho zvláštním významu informoval portál Daily Mail.

 

Podle expertů na královskou rodinu chtěla Alžběta broží dát najevo, jak je pro ni manžel důležitý. Ozdobu si šetří na zvláštní příležitosti, jako byla například svatba vnučky Eugenie. To, že si ji vzala na jednoduché focení portrétu s Philipem, podle odborníků dokládá, jak si ho váží.

 

 

Obrovský drahokam váží 18,8 metrického karátu a byl součástí takzvaného Cullinanu, který zůstává největším kdy nalezeným diamantem. Alžběta brož zdědila v roce 1953, původně ho vlastnila její prababička královna Marie. 

Právě královna Marie dostala část Cullinanova diamantu, když se v roce 1907 dělil. Dohromady získala z velkolepého drahokamu sedm briliantů, které teď patří královně Alžbětě.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o oslavě Philipových narozenin:

TN.cz