Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Událost sezóny

Královská svatba vyjde na miliony! Princezna z Meghan nebude

Svatba britského prince Harryho a herečky Meghan Markle bude v květnu příštího roku. A bude to pravděpodobně událost sezóny. Podle některých odhadů zaplatí Buckinghamský palác jen za veselku více než 15 miliónů korun.

Konkrétní datum svatby se ještě neví. Jedno je ale jisté, svatba prince Harryho a Meghan Markle vyjde na pěkný balík. Své ano si řeknou v kapli sv. Jiří na malebném středověkém hradě Windsor necelých 40 kilometrů od Londýna.

 

Svatební veselí bude financovat Buckinghamský palác. Podle prvních odhadů za samotnou svatbu zaplatí v přepočtu okolo 15 milionů korun. Vysoké budou i náklady na bezpečnostní opatření, bez kterých se taková událost neobejde. Možná ale ušetří na svatebních hostech.

 

"Oproti svatbě prince Williama, jakožto budoucího krále, se oslav zřejmě nezúčastní tolik domácích a zahraničních hodnostářů. U Williamovy svatby to vyžadoval protokol," myslí si svatební organizátorka Sarah Haywood.

 

Na svatebních šatech si dá Meghan, stejně jako před lety Kate, jistě velmi záležet. Pravděpodobně budou na zakázku a od špičkového návrháře.

 

 

A sňatkem s princem Harrym získá šestatřicetiletá americká herečka i titul. "Kate, vévodkyně z Cambridge, se pravděpodobně po tom, co William zdědí titul prince z Walesu, stane princeznou Kate. Ale to, že by Meghan dostala titul princezny, je nepravděpodobné. Spíše jí bude udělen titul vévodkyně ze Sussexu," spekuluje Dan Wakeford, editor časopisu People.

 

Meghan se už stala mezi Brity velice populární. "Meghan na sebe strhává ohromnou pozornost. Je naprosto odlišná od toho, co dosud v královské rodině bylo. Je z části Afroameričanka, je rozvedená a je starší než její budoucí manžel," vypočítal Wakeford.

 

Meghanina maminka je Afroameričanka, tatínek má evropské kořeny. Právě její exotický původ mnozí vítají s nadšením. I když Meganiny africké kořeny vzbudily mezi chladnými Brity senzaci, podle některých teorií nebude první afroameričankou v královské rodině. Spekuluje se, že podobný původ měla i Šarlota - manželka anglického krále Jiřího III. Ten vládl zemi na přelomu 18. a 19.století.

Jana Gerleová/epa TN.cz