Celosvětová událost

Královskou svatbu sledovali Češi i v barech! Podobně jako hokej

Královskou svatbu samozřejmě sledovali i lidé v Česku. Většina z nich v televizi nebo na internetu, ale například v jednom pražském baru na Vinohradech, kde pro ně byla připravena speciální projekce, se sešli společně Češi a Britové. A setkání to bylo velmi emotivní.

Jídlo, pití, hodně hostů, počasí jako na objednávku a pohodová, byť lehce napjatá atmosféra. Na pražských Vinohradech Britové a Češi společně sledovali královskou svatbu. Bar byl naprosto plný uvnitř i venku, díky krásnému počasí se dal obřad sledovat i ze zahrádky.

 

Bouřlivý potlesk přišel, když si novomanželé řekli očekávané ano. Znát na přítomných byly snad všechny emoce - od napětí a téměř hrobového ticha přes slzy dojetí až po bouřlivý smích. O ten se postaral především kněz z Chicaga.

 

"Bylo to fantastické, že? U svatby Haryho a Meghan jsme měli aspoň něco trochu netradičního, a to byl ten kazatel," hodnotila Katie. "Líbila se mi ta atmosféra, byla přátelská," pochvalovala si Emily. A spokojený byl i majitel podniku: "Myslím, že to bylo úžasné, všichni si tu akci opravdu užili."

 

 

Sledovat svatbu sem přišla i řada Čechů. Až z toho byl britský velvyslanec Nick Archer v šoku. "Jsem mile překvapen, kolik Čechů se o svatbu zajímá, možná je to proto, že je to tradice, kterou tady nemáte. Jsem v úžasu, kolik toho Češi o Británii vědí, jak se o ni zajímají," uvedl.
 

Na celý záznam královské svatby se můžete podívat ZDE!

Hosté mohli také psát svá blahopřání novomanželům do speciální knihy, která poputuje do Kensingtonského paláce. Právě tam doposud žil princ Harry.

 

 

Jakub Pacner/epa TN.cz