Dopravní nehody

Krvavá sobota na silnicích. Hasiči zasahovali u nehod motorkářů

Nehoda motorky u Hranic
Zdroj: Hasiči Olomouckého kraje
Téma:

Slunečná a teplá sobota vylákala na silnice desítky motorkářů z celé republiky. A záchranná služba, policie a hasiči měli skutečně napilno. Přes den zasahovali u několika dopravních nehod se zraněním, ve větší části případů se řidiči motorek srazili s osobním autem.

"Sezóna začíná," napsali v sobotu dopoledne policisté na svůj twitter. "Zkontrolujte si před jízdou brzdy, tlak v pneumatikách a myslete na to, že silnice jsou po zimě plné nečistot. Reflexní a ochranné prvky pro motorkáře jsou základ. Přehlédnout vás jiný řidič může jen jednou..." varovala policie.

 

A o chvíli později už se bouralo po celé republice. Hned dvě nehody motorkářů se udály ve Středočeském kraji. První se stala v sobotu odpoledne na dálnici D8. "Dvě zraněné osoby jsou v péči středočeské záchranné služby. Na místě zasahovaly jednotky HZS Neratovice a HZSP Aero Vodochody," uvedli středočeští hasiči.

 

GALERIE: Během soboty havarovalo několik motorkářů

1
/
7
Zdroj: Hasiči Olomouckého kraje
Nehoda motorky u Hranic

 

A jen o několik desítek minut později boural řidič motorky u obce Struhařov. Na místě zasahovali hasiči z Benešova. Na místě kromě hasičů zasahovala i policie a záchranná služba.

 

V Olomouckém kraji se srazil motorkář s osobním autem. "Hasiči asistovali zdravotnické záchranné službě a likvidovali uniklé provozní kapaliny," sdělili olomoučtí požárníci. K nehodě vyjela hasičská jednotka stanice Hranice.

 

A u Uherského Hradiště zasahovali u nehody motorkáře, který v Ostrožské Nové Vsi vyjel z neznámých příčin sjel ze silnice a havaroval. Řidič i jeho spolujezdec utrpěl lehká zranění. "Hasiči jim poskytli první předlékařskou pomoc a poté je předali do péče záchranářům, kteří obě zraněné osoby odvezli do nemocnice k dalšímu vyšetření. Příčinu nehody šetří Policie ČR," uvedli zlínští hasiči.

 

 

A u nehody se zraněním zasahovali také brněnští hasiči. "V ulici Novolíšeňská v Brně zasahují hasiči z Líšně u nehody motorky. Jeden člověk byl zraněn," uvedli. Motorkář se zranil také u Břeclavi na ulici Havlíčkova. Srazil se zde s osobním autem. "Zraněnému motorkáři byla poskytnuta první pomoc," sdělili hasiči.

 

Další podobná nehoda byla ve Vyškově v Nosálovicích. "Na místě byla jedna zraněná osoba. Provádíme zasypání uniklých provozních kapalin," psali hasiči odpoledne. Na místě řídili dopravu.

Související témata:
mj TN.cz