Dobrý nápad

Krásný domek z kontejneru: Uvnitř schovává dva prostorné byty

Domek z kontejnerů
Zdroj: imgur.com
Téma:

Moderní domy postavené z kontejnerů už nejsou žádnou novinkou. Nápad získává oblibu a postupně se šíří hlavně kvůli své jednoduchosti a levnosti. První takový domek už mají i v Texasu. Podívejte se na jeho výstavbu!

Moderní architektura přichází někdy s bláznivými nápady a ne většina se uchytí. S domy postavenými z kontejnerů se ale stavbaři trefili do černého. Původně londýnský koncept se rychle rozšířil do jiných částí Evropy i další kontinenty. První kontejnerový dům postavili také v americkém Houstonu.

 

Dům na první pohled vypadá jako každý jiný. Stačí ho ale obejít a podívat se z boku - oranžová a modrá stěna kontejnerů vedle béžového obložení vyniká. Jeho stavitel Sean Krieger použil čtyři kontejnery, po obou stranách navýšil dva na sebe a propojil je dřevěnými stěnami.

 

Prostřední část je napojena na kontejnery, které stojí na sloupových základech. Střecha je kovová a měla by vydržet vítr o rychlosti 50 metrů za sekundu, což je v Houstonu nutnost pro získání povolení ke stavbě.

 

Domek z kontejnerů

1
/
9
Zdroj: imgur.com
Domek z kontejnerů - 1

 

Kontejnerový domek tvoří dva byty, každý v jednom patře. Byt má 2 pokoje, kuchyň a koupelnu. "Kontejnery jsou vzduchotěsné i vodotěsné," uvedl Krieger pro portál KHOU.com. "Stavba takového domu je levnější hlavně proto, že se spotřebuje méně materiálu," dodal.

 

 

Nebylo prý lehké získat pro stavbu domu povolení, Krieger na něj čekal déle, než dům skutečně budoval. Kontejner může podle tvůrce rezavět, ale prý jen v případě, že by stál ve vodě. Pokud se o dům bude jeho obyvatel dobře starat, měl by vydržet minimálně 100 let.
 

epa TN.cz