Schovával se ve křoví

Krást se mu nevyplatilo. Vzal z garáže běžky, prasklo, že prodával pervitin

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Aktualizováno 10:48
4.2. 2021 10:48
Téma:

Zloději z Královéhradecka se jeho výprava do garáže rodinného domu nevyplatila. Měl si odnést běžky, motorové pily nebo sekery za tisíce, policisté ho ale za dvě hodiny dopadli. Za krádež 28letému muži kvůli nouzovému stavu hrozí osm let za mřížemi, nadto na něj prasklo, že měl prodávat marihuanu a pervitin.

Královéhradecké policisty v pondělí odpoledne zalarmovala rodina, které se někdo vloupal do garáže a odnesl si několik věcí. Do terénu vyrazil i policejní psovod se čtyřnohým parťákem Kimmym.

 

"Během širšího průzkumu okolí pes označil osobu ukrytou v křoví, která před ním začala vzápětí utíkat. Nereagovala na výzvy a psovod spolu s dalšími přivolanými hlídkami policistů z obvodního oddělení začali muže pronásledovat," uvedla policejní mluvčí Lucie Konečná.

 

Muži strážci zákona vzápětí nasadili pouta a odvezli ho do cely. "Psovod se psem později na místě vypátral většinu odcizených věcí, mezi kterými bylo běžkařské vybavení, motorové pily, dílenské součástky a štípací sekery v hodnotě téměř 40 tisíc korun," doplnila.

 

 

Za krádež a porušení domovní svobody může zloděj kvůli nouzovému stavu skončit za mřížemi až na osm let. 

 

"Kromě toho je mladík stíhán i za přečin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami, kdy měl na různých místech Hradce Králové ve více než 100 případů distribuovat marihuanu a pervitin," uzavřela Konečná.

TN.cz