Královéhradecko

Krávy na útěku zaměstnaly policisty i hasiče. Přepravce zvířat čeká trest

Filip Pultar
Filip Pultar
17.2. 2021 21:59
Téma:

Kriminalisté v Hradci Králové dospěli k závěru, že dva přepravci způsobili přestupek proti veterinárnímu zákonu. Dobytek se totiž rozhodli minulou středu překládat uprostřed města na veřejném parkovišti. Jenže pět krav jim při překládaní uteklo a způsobilo na šest hodin pozdvižení ve stotisícovém městě.

Hasiči a policisté se změnili v toreadory. Namísto rudých plachet měli v rukách košťata a samopaly. Jenže strategii boje určovalo dlouhých šest hodin pět polodivokých krav. "Když se rozhodnou, že půjdou, tak půjdou," shrnul veterinář Michal Novák.

 

Kordony policistů procházely krávy jako nůž máslem a několik kilometrů dlouhý pochod ukončily až výstřely z uspávací pušky uprostřed sídliště. Sedativum působí dle veterináře až za 15 minut. Za tu dobu můžou být zvířata už na druhém konci města.

 

Čtyři krávy nakonec hasiči a policisté na valník dostali, pátá ale boj nevzdávala a její dobrodružství ukončil až výstřel na silničním okruhu. Ve středu policisté ukončili také vyšetřování.

 

 

"Přepravci spáchali přestupek, protože dobytek překládali na místě, které k tomu není určené," řekla policejní mluvčí Iva Kormošová. Tím místem bylo parkoviště uprostřed města u plaveckého areálu.

 

Ve všední den tam parkují stovky řidičů. Že splašené krávy nezpůsobily žádnou škodu a ani újmu na zdraví, bylo opravdu velkým štěstím.

 

"Je to nesmyslné místo, musí se vždy ten dobytek převézt až na místo určení. Tam jsou pak bariéry, koridory," popsal ředitel Krajské veterinární správy Královéhradeckého kraje Aleš Hantsch.

 

 

Přitom přepravci při honu na uprchlé stádo pomáhali a sami před agresivitou krav varovali. "Myslím, že kolem toho nemusí být taková šou, že se to dá řešit v klidu. Budeme rádi, když se nikomu nic nestane," vyjádřil se jeden z nich.

 

Přepravci byli z Vysočiny a jižních Čech. Tamní veterinární správy bude také zajímat, proč vůbec dobytek v Hradci Králové překládali z kamionu na kamion a proč ho jeden z nich nedovezl až na místo určení.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

kvo TN.cz