video dramatická akce

Otřesné! Krávy se topily ve svých výkalech, vytahovali je 15 hodin

Téma:

Po uši ve výkalech se ocitly v noci na středu krávy v Mengusovcích na Slovensku. Pod zvířaty se propadla podlaha, před smrtí je zachránili hasiči. Poslední kus vytáhli po dlouhých patnácti hodinách.

"Takový zásah si za svou kariéru nepamatuji, u hasičů dělám 26 let a toto jsem ještě nezažil," zhodnotil dramatickou akci pod Tatrami velitel zásahu Rastislav Špiner.

 

Na družstvu si zpočátku mysleli, že do šachty se propadla jen jedna jalovice. K jejich zděšení ale zjistili, že byly hned tři. Zvířata byla na pokraji sil, stále však bojovala o život. A to dlouhých 15 hodin, informují tvnoviny.sk.

 

Na pomoc přispěchal i předseda družstva. Neváhal a v civilním oblečení skočil do šachty. Hasiči ho držel za límec, aby nemuseli zachraňovat i jeho.

 

 

Důvodem, proč se krávy propadly do šachty, je podle lidí z družstva zřejmě vada materiálu. Pro zvířata to byl ale pořádně dramatický zážitek. "Pro ně je to šok. Najednou se nemohou hýbat, tak stojí. Jediné štěstí, že se nenapily," řekl předseda Maroš Kminiak.

 

Nejhorší bylo, že jak zvířata bojovala o život, nořila se stále hlouběji do bahna. Celou akci špatně snášela i zootechnička. "Přece jen je to živý tvor," pronesla. Vyčerpaná zvířata se nakonec podařilo dostat na zem. Všechna pak postupně zkontroloval veterinář.

Související témata:
lud TN.cz