obrovské bolesti

Křeče, krev, průjmy: 50 dětí se z výletu vrátilo se salmonelou!

Téma:

Středočeští a liberečtí hygienici prošetřují hromadnou nákazu salmonelou, která postihla téměř 50 dětí ze dvou školek na farmě v Soběhrdech. Děti se vrátily z výletu s obrovskými bolestmi. Dvě dokonce skončily v nemocnici.

Děti z Mateřské školy ve Stráži nad Nisou podnikly výlet na farmu v Soběhrdech, domů se ale vracely s pořádnými bolestmi. Křeče v břiše, krvácivé průjmy nebo vysoké teploty - to jsou jen některé z vedlejších účinků požití nedostatečně tepelně upraveného jídla, které učitelky objednaly.

 

Šlo o kuřecí řízky a bramborovou kaši, kterou personál nejspíš vůbec neochutnal, protože učitelé po ochutnání jídlo ihned vrátili. Bylo nakyslé a dětem nechali přinést raději chleba.

 

 

Přesto se výletníci nákaze nevyhnuli. Podle hygieniků mělo 46 dětí a šest dospělých v těle salmonellu enteritidis, kterou mohlo obsahovat právě kuřecí maso. Vzorky nyní zkoumá Národní referenční laboratoř.

 

Kromě dětí ze Stráže nad Nisou měla nemoc propuknout i u další skupiny dětí z Vraného. Některé musely opakovaně navštívit pohotovost, dvě dokonce skončily v liberecké nemocnici.

 

Majitel farmy se už veřejně omluvil a firmě, která nákazu dětí způsobila, pravděpodobně vypoví smlouvu. Podrobnou reportáž pro vás chystáme do dnešních Televizních novin v 19:30.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

POZOR! Dělají se vám tyto skvrny na těle? Může to být otázka života a smrti!

KRUTÝ OSUD: Sedmiletý chlapec pomalu umírá! Co ho může zachránit?

Ivan Berka/ lud TN.cz