Útěk z vězení

Krejčíř chtěl utéct z vězení! V cele schovával mobily, zbraň i uniformu

Radovan Krejčíř plánoval útěk z vězení v Pretorii! Stráž u něj v cele našla zbraň, deset mobilních telefonů, pepřový sprej, taser i uniformu vězeňské služby. Informovala o tom jihoafrická média.

Policie zřejmě překazila útěk z vězení, který musel Radovan Krejčíř chystat několik měsíců. Při "dramatické razii" v jeho cele našli strážníci 9mm pistoli, uniformu, pepřový sprej, nůž, 10 mobilů a flešku, šroubovák i adresář svědků a vyšetřovatelů. Seznam zabavených položek zveřejnil list Sunday Independent.

 

Krejčíř zřejmě plánoval utéct před dalším slyšením u soudu, které bylo kvůli úrazu advokátky odloženo na 12. října. Policie tuto informaci získala od soukromého zdroje a při razii se potvrdila. "Vězeňská služba odhalila plánovaný útěk několika vězňů, mezi nimi i Radovana Krejčíře, když prohledala jejich celu," uvedl mluvčí jihoafrické vězeňské služby Manelisi Wolela.

 

 

Před měsícem soud uznal Krejčířovu vinu v případu pokusu o vraždu, únosu a držení drog. Český podnikatel měl unést a mučit Bhekiho Lukheleho, bratra drogového dealera, se kterým měl Krejčíř nevyřízené účty. Krejčíř vinu odmítá, Lukhele ho ale u soudu poznal jako muže, který ho kopal a poléval horkou vodou.

 

Proces je pozastaven, dokud nebude Krejčířova obhájkyně v pořádku. Advokátka Annelene van der Heeverová si údajně poranila koleno, kvůli čemuž musel soud odročit i rozhodování o žádosti Krejčíře o propuštění na kauci.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Žena zešílela a riskovala život! Neuvěříte, kam schovala zbraň před policií!

JEN PRO OTRLÉ: Jak chutná lidské maso? Kanibal promluvil o svém odporném jídelníčku!

epa TN.cz