Uprchlý podnikatel

Krejčířova vila je prokletá, nevydražila se ani na šestý pokus!

Téma:

Ani na šestý pokus se nepovedlo vydražit černošickou vilu uprchlého Radovana Krejčíře. Do elektronické aukce se nikdo nepřihlásil. Vyvolávací cena byla tentokrát 28 milionů korun - což je zhruba polovina loňské ceny. Vilu totiž mezitím poničil rozsáhlý požár. V příští dražbě bude cena zase nižší.

Vnitřní i venkovní bazén, posilovna, sauna, výtah a proslulé akvárium se žralokem. Vila Radovana Krejčíře měla svého času hodnotu až půl miliardy korun. Dnes stojí zlomek téhle ceny. A nikdo ji nechce.

 

"Jje zde taková negativní karma kolem osoby Radovana Krejčíře, takže o tu nemovitost není vůbec žádný zájem," říká makléř Jan Zachystal.

 

Aktuální vyvolávací cena byla stanovena na dvě třetiny té odhadní, tedy dvacet osm milionů. Minulý pokus vydražit vilu proběhl na podzim roku 2018, tehdy byla vyvolávací cena téměř 49 milionů korun.

 

Cenu opuštěné nemovitosti výrazně snížil srpnový požár, který ji značně poškodil. Do vily zatéká a nevyhnula se ani dalším nájezdům vandalů. Protože o ni nyní nikdo neprojevil zájem, bude se dražba opakovat.

 

 

"Já myslím, že hlavní hodnotu u této nemovitosti má pozemek a ta celková hodnota bude maximálně do dvaceti milionů korun," zamýšlí se Zachystal.

 

Původně měly peníze za vydraženou vilu jít na splátky Krejčířových exekucí. Případná pojistka za dosud neobjasněný požár by ale připadla současné majitelce domu - Krejčířově manželce Kateřině.

 

Krejčíř uprchl z České republiky v roce 2005. O dva roky později byl zadržen v Jihoafrické republice. Tamní soudy ho v roce 2016 poslaly na 35 let do vězení za pokus o vraždu, únos, mučení a obchod s drogami.

pez, František Kramarz TN.cz