Sídlo v plamenech

Tohle zbylo z Krejčířovy vily! Hasiči mají možnou příčinu, škoda 20 milionů

Petr Barták
Petr Barták, Eva Pavelková
Aktualizováno 20.8. 2019 20:47
Téma:

Někdejší sídlo Radovana Krejčíře v Černošcích zachvátil v noci na úterý rozsáhlý požár. Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů, požár se povedlo uhasit po devíti hodinách. Škodu odhadují na dvacet milionů korun.

V době příjezdu hasičů stoupal z vily hustý kouř a ze střechy na několika místech šlehaly plameny. Hasiči tak při zásahu museli používat dýchací techniku. K požáru dorazilo osm jednotek hasičů, na místě ale nefungovaly hydranty, a tak museli hasiči vodu přivážet kyvadlově z čerpacího stanoviště.

 

Požár zasáhl především horní patro a střechu, kterou hasiči museli během zásahu na několika místech rozebrat. Oheň se podařilo dostat pod kontrolu kolem půl osmé. Stačil ale strávit skoro celou střechu kdysi luxusního sídla. Po devíti hodinách se povedlo požár uhasit.

 

"V devět hodin se na místě sešel krajský vyšetřovatel příčin požáru s kriminální policií. V odpoledních hodinách pak přijel policejní kynolog se psem vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření, výsledek prohlídky byl ovšem negativní," sdělila mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.

 

Podle vyšetřovatele hasičů byla příčinou požáru nedbalost nebo úmysl. Škodu odborníci předběžně vyčíslili na 20 milionů korun, hasiči uchránili majetek za 40 milionů.

 

 

Vila, jejíž cenu v době výstavby odborníci odhadli na 400 milionů korun, je už delší dobu neobydlená a je předmětem majetkoprávních sporů. Na vilu je uvalena exekuce kvůli Krejčířovým dluhům v souvislosti s vytunelováním firmy teplárna Otrokovice.

 

Dům byl několikrát poslán do dražby, ale ani jednou se jej nepodařilo prodat. V poslední době se vila stala terčem nájezdů zlodějů, vandalů a bezdomovců.


GALERIE: Požár Krejčířovi vily v Černošicích

1
/
27
Zdroj: Profimedia, Jakub Poláček (Blesk) / CNC
Krejčířova vila v Černošicích hořela - 2

TN.cz